Blog

Przenoszenie ładunków za pomocą urządzeń dźwignicowych wymaga zastosowania odpowiedniego typu akcesoriów transportowych. Wśród nich znajdują się zawiesia wykonane ze stali. Jakie są główne zalety ich stosowania? Kiedy są one używane najczęściej?

Czym jest zawiesie stalowe?

Zawiesia to rodzaj akcesoriów wykorzystywanych w transporcie bliskim, które służą do doczepiania do nich ładunków oraz ich bezpiecznego przenoszenia.

Do grupy zawiesi zaliczane są także zawiesia stalowe, które powstają na bazie stali odpowiednich stopów. Są one wykonane ze stalowych lin, które zakończone są różnymi rodzajami haków, kausz, pętli czy ogniw.

Szeroka gama zawiesi stalowych dostępnych w sprzedaży powoduje, że mogą być one dopasowane indywidualnie do ładunku pod kątem ich budowy.

Zalety zawiesi stalowych

Ze względu na swoją budowę zawiesia stalowe o konstrukcji linowej mają liczne zalety. Dlaczego warto zdecydować się na tego typu akcesoria?

Główne zalety zawiesi stalowych linowych:

– Wysoka wytrzymałość – są odporne na szereg czynników zewnętrznych, między innymi na wysokie i niskie temperatury, rdzę, czynniki pogodowe,
– Niski ciężar – stalowe zawiesia linowe są lżejsze od tych wykonanych z łańcuchów,
– Cena – zawiesia wykonane z lin stalowych są przystępne cenowo,
– Różne warianty do wyboru – zawiesia mogą być wyposażone w 1-4 cięgna, mogą mieć formę pętli, stosuje się także różne typy zakończeń,
– Korzystny zakres DOR (dopuszczalne obciążenie robocze) – powoduje, że zawiesia linowe mają szerokie zastosowanie,
– Łatwe użytkowanie – są giętkie, łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu.

Gdzie stosowane są zawiesia stalowe?

Obecnie zawiesia linowe wykorzystywane są w wielu branżach. Różne warianty tych akcesoriów transportowych powodują, że można dobrać je specjalnie do ładunku oraz do urządzenia dźwigniowego, z którym mają być użytkowane.

Zawiesia linowe wykorzystywane są między innymi w branży produkcyjnej, przemysłowej, budowlanej, a także w rolnictwie, leśnictwie. Znajdują one także zastosowanie w wielu innych obszarach, gdzie ważne jest uzyskanie wysokiego udźwigu oraz bezpieczeństwa przy podnoszeniu ładunków.

Z zawiesiami stalowymi dostępnymi obecnie w sprzedaży można zapoznać się na witrynach ich producentów i sprzedawców.

Zawiesia stalowe dostępne są w ofercie Cecho.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *