Skip to content Skip to footer

Wygodna sala konferencyjna

Konferencje, wystawy i wystąpienia publiczne łączy ze sobą publiczność. Często jednak długie siedzenie w jednej pozycji nie jest zbyt komfortowe. W przypadku wielu występujących może okazać się, że ze względu na niewygodne fotele konferencyjne widzowie są zbyt zmęczeni, by skupić się na przemówieniach czy prezentacjach. Dotyczy to zarówno wielkich sali konferencyjnych, jak i małych, firmowych miejsc spotkań. Ważna jest nie tylko wysokość, jaką mają krzesła konferencyjne, ale również wyprofilowanie oparcia czy wyściółka siedziska. Dzięki odpowiednim parametrom zarówno prezentacje, jak i inne wystąpienia publiczne będą bardziej komfortowe dla słuchaczy.

Najważniejszy parametr, czyli wysokość jaką ma krzesło konferencyjne

Decydując jakie wyposażenie powinno znaleźć się w sali konferencyjnej, często trzeba dobrać odpowiednią wysokość krzeseł. Istnieją dwie możliwości – pierwsza zakłada standardową wysokość, druga zaś sugeruje kupno foteli o zmiennej wysokości. O ile w obiektach masowych lepiej sprawdzą się standardowe w wysokości Krzesła konferencyjne, o tyle w małych, firmowych pomieszczeniach lepiej zdecydować się na te, których parametry można zmieniać. Ważnym wyznacznikiem tego, jakie krzesło konferencyjne najlepiej kupić, jest również jego cena. Obrotowe fotele konferencyjne o zmiennej wysokości są zdecydowanie droższe od zwykłych krzeseł. Często charakteryzują się również zmianą wychylenia oparcia – zapewnia to z kolei doskonałą stabilizację i możliwość praktycznie idealnego dopasowania do użytkownika. W firmowej sali konferencyjnej każdy pracownik może mieć zatem fotel, który odpowiada jego potrzebom. Znacząco ułatwi to nie tylko prezentacje firmowe, ale również prowadzenie wideokonferencji.

Wyprofilowane oparcie i miękkie siedzisko dla komfortowego słuchania

Jednak nie tylko wysokość ma znaczenie, gdy chodzi o fotele konferencyjne. Szczególnie w miejscach gdzie odbywać będą się dłuższe spotkania ważne jest odpowiednio dopasowane oparcie oraz siedzisko. Oparcie powinno wspierać szczególnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa, który jest najbardziej narażony na urazy w czasie długotrwałego siedzenia. Siedzisko zaś powinno być z ergonomicznej pianki, która zapewni komfortowe siedzenie.

Leave a comment