Blog

Pianka polietylenowa to popularny materiał w branży opakowaniowej oraz budowlanej. Ze względu na swoje właściwości pianka polietylenowa stosowana jest do wielu prac budowlanych oraz zabezpieczania towarów podczas transportu.

Cechy pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa zwana również pianką techniczną nadaje się do zabezpieczania towarów i jest zastępstwem dla zabezpieczeń kartonowych. Pianka polietylenowa producent wytwarza ją w rolkach, które mają różne wymiary. Pianka techniczna zabezpiecza produkty przed wilgocią i jest zastępstwem folii stretch. Kolejnymi właściwościami pianki polietylenowej jest świetna izolacja termiczna oraz ochrona przed zabrudzeniami, porysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi, a także ochrona przed działaniem środków chemicznych. Pianka polietylenowa producent sprzedaję ją w wersji samoprzylepnej, która jest ciekawym rozwiązaniem ułatwiającym pracę.

Zastosowanie pianki technicznej

Pianka polietylenowa w rolkach używana jest do izolacji podłóg pływających oraz pod panelami podłogowymi, ponieważ świetnie tłumi dźwięki i zapewnia barierę izolacyjną. Pianka techniczna wykorzystywana jest do uszczelnień pod pokrycia dachowe oraz do izolacji termicznej pod ogrzewanie podłogowe. W branży transportowej i opakowaniowej pianka techniczna zastępuje opakowania kartonowe oraz stosowana jest do wypełniania pustej przestrzeni w paczkach, co przy okazji zabezpiecza wysyłane towary.

Cena pianki polietylenowej

Pianka zabezpieczająca przed wilgocią występuje w różnych grubościach może kosztować od 35 do 90 zł za opakowanie, ponieważ im grubsza pianka, tym wyższa jej cena. Pianka polietylenowa w rolkach jest dostępna w grubości od 1 mm do 100 mm, a jej cena waha się od 0,30 zł do 25 zł za metr kwadratowy w zależności od jej grubości. Samoprzylepna pianka techniczna występuje w wersji grubości 30 oraz 50 mm jej cena wynosi od 40 do 45 zł za metr kwadratowy.

Zalety pianki technicznej

Pianka polietylenowa jest bardzo lekka i skutecznie chroni przed zarysowaniami. Materiał ten jest dźwiękochłonny i niepodatne na pleśnie oraz wilgoć. Dzięki temu, że nie posiada ona zapachu i nie wydziela pyłów świetnie nadaje się do dalszej obróbki. Pianka polietylenowa nie jest szkodliwa dzięki czemu można wykorzystywać ją również w przemyśle spożywczym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *