Skip to content Skip to footer

Jakie zastosowanie ma folia bąbelkowa?

Folia bąbelkowa jak powszechnie wiadomo wykorzystywana jest głównie po to, aby zabezpieczyć delikatne przedmioty na czas transportu. Dobry producent folii bąbelkowej jest w stanie zaproponować wysokiej jakości folię charakteryzującą się dużą odpornością na otarcia, zgniecenia, wilgoć i rozdarcia. Folia pęcherzykowa bardzo skutecznie amortyzuje i można wykorzystać ją do wypełniania wolnych przestrzeni w opakowaniach zbiorczych.

Szerokie zastosowanie

Folia pęcherzykowa ma bardzo wiele zalet, dlatego też wykorzystywana jest w wielu gałęziach współczesnego przemysłu. Folia wykorzystywana jest przede wszystkim w branży spożywczej z racji tego, że bez problemu może mieć ona bezpośredni kontakt z żywnością. Producent folii bąbelkowej produkuje swoje wyroby z polipropylenu, który jak powszechnie wiadomo jest neutralnym materiałem. Folia pęcherzykowa w swoim składzie nie ma żadnych substancji chemicznych, dlatego też jest całkowicie bezpieczna. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że folia bąbelkowa wykorzystywana jest również w rolnictwie i ogrodnictwie do zabezpieczania roślin.

Doskonałe parametry użytkowe

Folia bąbelkowa skutecznie zabezpiecza i amortyzuje produkty w trakcie transportu i magazynowania. Folia doskonale radzi sobie również z kurzem i wilgocią. Olbrzymia popularność wynika nie tylko z doskonałych parametrów użytkowych, ale również z bardzo dużej dostępności i przystępnej ceny. Folia bąbelkowa jest również bardzo lekka, dzięki czemu nie zwiększa się masa transportowanych produktów.

Jakie są rodzaje folii bąbelkowej

Różnorodną Folią bąbelkową producent jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście tradycyjna folia dwuwarstwowa i trzywarstwowa. Przy wielu produktach doskonale sprawdzi się także folia „duży bąbel”. Producent folii pęcherzykowej bardzo często oferuje również specjalne koperty wypełnione pęcherzykami, jak i również praktyczne worki bąbelkowe. Firmy transportowe najczęściej decydują się na zakup folii bąbelkowej na metry. Producent folii pęcherzykowej może pochwalić się także specjalnymi foliami z perforacją, dzięki której owijanie i zabezpieczanie produktów jest o wiele łatwiejsze.

Leave a comment