Skip to content Skip to footer

Apartamenty nad morzem, czyli jak żyć z wynajmu?

Coraz częściej pragniemy podejmować inwestycje, które pozwolą nam na osiąganie dodatkowych zysków, bez konieczności zostawania w pracy po godzinach. Jedni kupują ziemię, by za kilka lat ją sprzedać, inni próbują zarabiać na papierach wartościowych, jeszcze innych interesuje inwestycja w apartamenty nad morzem. Lubisz spędzać wakacje nad Bałtykiem i masz trochę wolnych środków na koncie? Zastanów się, czy to jest inwestycja odpowiednia dla Ciebie.

Apartamenty nad morzem inwestycja na lata

Lokowanie kapitału w nieruchomości to dość bezpieczna inwestycja na długie lata. Wcale nie jest prawdą, że opłaca się kupować mieszkania na wynajem wyłącznie w największych miastach, gdzie ceny stale rosną. Ciekawym rozwiązaniem są nieruchomości w miejscowościach turystycznych, takie jak apartamenty inwestycyjne nad morzem.

W zależności od kwoty, którą planujemy zainwestować możemy zdecydować się na zakup mieszkania w droższych, ale też bardzo popularnych miejscowościach, takich jak Międzyzdroje, czy Hel. Jeśli myślimy o wynajmie także poza sezonem, wybierzmy nieco większa miejscowość, jak Łeba, czy Władysławowo, które nie zamierają wraz z ostatnim dniem sierpnia.

O czym należy pamiętać kupując apartamenty inwestycyjne nad morzem?

Powodzenie inwestycji w nieruchomości jest uzależnione od tego, czy dobrze zbadamy rynek wynajmujących. Apartamenty nad morzem inwestycja szybko zwróci się na przykład, gdy dobrze wybierzemy lokalizację i będziemy pamiętać o kilku zasadach. Najbardziej pożądane są noclegi z widokiem na morze, lub położone w jak najbliższym sąsiedztwie plaży.

Warto przed zakupem upewnić się też, w jakim stopniu modna jest miejscowość, w której chcemy nabyć nieruchomość. Na przykład noclegi w Jantarze są o jedną trzecią droższe niż w sąsiadujących z nim Stegnami. A poziom cen za wynajem szybko przekłada się na roczny przychód z udostępniania lokalu turystom.

Co więcej, inwestycja w apartamenty nad morzem musi uwzględniać preferencje turystów. Na przykład podróżni podczas wakacyjnych wojaży lubią pić kawę na tarasie, czy balkonie, dobrze więc, jeśli nieruchomość będzie miała takie udogodnienie. Warto także zainwestować w niezbędny sprzęt, który umili gościom pobyt, taki jak choćby zmywarka do naczyń, czy duży, płaski telewizor. Bardzo ważne jest także miejsce parkingowe dla gości. Pamiętajmy też, że my sami będziemy korzystać z tych udogodnień, gdy przyjedziemy odpocząć w naszym apartamencie.

Leave a comment