Skip to content Skip to footer

Uprawnienia SEP – kiedy będą najbardziej przydatne?

Obecnie uprawnienia energetyczne należą do najbardziej pożądanych przez pracodawców kwalifikacji zawodowych. To zainteresowanie odzwierciedlają ciekawe i dobrze płatne posady dla osób, które są ich posiadaczami.

Jakie uprawnienia SEP Wrocław można zrealizować na szkoleniach?

Uprawnienia zawodowe SEP podzielić można na:

– uprawnienia energetyczne (elektryczne) pozwalają na legalne wykonywanie prac związanych z eksploatacją oraz dozorem urządzeń elektrycznych oraz instalacji oraz sieci elektroenergetycznych;
– uprawnienia cieplne szczególnie niezbędne będą w przypadku osób pracujących w elektrociepłowniach czy zajmujących się budową oraz remontem sieci ciepłowniczych;
– uprawnienia gazowe są niezbędne dla osób zajmujących się dozorem oraz eksploatacją urządzeń oraz instalacji powiązanych z siecią gazową.

Uprawnienia SEP Wrocław – jakie warunki należy spełnić przystępując do egzaminu?

W pierwszej kolejności należy wybrać interesującą grupę uprawnień, po czym zapisać się na egzamin (który odbywa się w formie ustnej) oraz uiścić odpowiednią opłatę. Przed zapisaniem się na egzamin należy odbyć szkolenie, oczywiście pod względem tematyki zgodne z typem egzaminu. Większość tego typu szkoleń trwa nie więcej niż 1-2 dni. Egzamin może zakończyć się wynikiem pozytywnym bądź negatywnym. W tym ostatnim przypadku nie pozostaje nic innego jak zapisać się ponownie na egzamin. Natomiast przy pozyskaniu wyniku pozytywnego, egzaminowany otrzymuje uprawnienia w danej grupie kwalifikacji SEP.

Uprawnienia sep wrocław – trudność egzaminu

Egzamin SEP nie będzie zbyt wymagający dla osób, które nie tylko na poważnie podejdą do opanowania zagadnień na szkoleniu, ale również skorzystają z oferty certyfikowanej i sprawdzonej jednostki organizującej zajęcia. Wybierając dobry kurs SEP warto zwrócić uwagę nie tylko na to, kto będzie prowadził zajęcia (mając na względzie wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie tej osoby), ale również poziom zdawalności egzaminów w danej jednostce. Szkolenia odbywają się nie tylko we Wrocławiu, ale również w wielu innych miastach jak Białystok, Gdańsk, Bielsko-Biała, Katowice, Bydgoszcz, Rzeszów, Lublin, Warszawa czy Kraków, dzięki czemu odległość od miejsca szkolenia dla większości osób nie będzie sprawiała większych trudności. To także istotny argument dla wielu osób, które wybierają jednostkę szkoleniową.

Leave a comment