Skip to content Skip to footer

Gitterboxy niezbędne w każdym zakładzie

Jaki sprzęt jest najlepszy do składowania różnych, nawet ciężkich elementów? Specjaliści od magazynowania nie mają wątpliwości, że są to gitterboxy, czyli specjalne metalowe skrzynie, zwane nieraz skrzyniopaletami. Ostatnio popularność zyskują gitterboxy z tworzyw sztucznych.

Czym charakteryzują się gitterboxy

Gitterboxy to solidne skrzynie, wykonane najczęściej z metalu. Pojawiła się też interesująca oferta gitterboxów z tworzyw sztucznych. Zwykle są to pojemniki siatkowe.Pojemniki są odporne na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Nie pozwalają na rozwój czynników biologicznych i mają dobra wentylację, co jest sporą zaletą przy dużej wilgotności.Gitterbox wymiary może mieć różne. Są one ustandaryzowane. Nadaje się też do wysokiego składowania, a ich stabilność jest doskonała.

Gdzie można wykorzystać skrzyniopalety

Gitterboxy wykorzystuje się praktycznie wszędzie. Znakomicie sprawdzają się w branży budowlanej, stalowej, samochodowej czy elektrycznej. Jednak gitterbox wymiary musi mieć dobrane do potrzeb.W miejscach, gdzie ważna jest cisza, warto wykorzystać gitterbox plastikowy. W przeciwieństwie do metalowego, wrzucanie rzeczy do niego nie powoduje hałasu.Ponieważ skrzyniopalety są odporne na warunki atmosferyczne, śmiało można je stosować wszędzie, gdzie produkty nie muszą być przechowywane w pomieszczeniach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Szukając gitterboxów do firmy, należy się zastanowić, do czego będą one nam potrzebne. Najważniejsze będą oczywiście wymiary. Powinny mieć optymalną wielkość, która będzie dostosowana do potrzeb.Warto się zastanowić, czy zamiast pojemnika metalowego nie postawić na gitterbox plastikowy. Ma on sporo zalet, jest przede wszystkim dużo lżejszy.Kupując pojemniki warto sprawdzić, czy mają specjalne oznaczenia EPAL, gwarantujące wysoką jakość produktu.

Jak zadbać o gitterboxy

Skrzyniopalety powinny służyć przez około 10 lat. Trzeba jednak o nie zadbać. Należy regularnie je czyścić i natychmiast naprawiać niewielkie uszkodzenia. W razie większych uszkodzeń, np. zmiany geometrii, warto poddać gitterbox renowacji. Wyspecjalizowane firmy naprawiają pojemniki, które po takich zabiegach są jak nowe. Warto też pamiętać, że zarówno gitterbox metalowy, jak i plastikowy, po zakończeniu ich żywotności, powinny zostać poddane recyklingowi.

Leave a comment