Blog

Usługi copackingu nie ograniczają się zaledwie do zapakowania produktów w gustowne pudełka i ich późniejszego wysłania. Zdalne, realizowane przez firmę zewnętrzną pakowanie towarów, to usługa bardzo złożona i wszechstronna. Co warto wiedzieć o sposobie jej realizacji?

Czas na etykiety

Copacking to przede wszystkim naklejanie etykiet. Mogą one być nakładane w sposób ręczny lub automatyczny. W jednym i w drugim przypadku, wykorzystuje się najczęściej szereg dedykowanych narzędzi, których zadaniem jest przyspieszenie pracy i optymalizacja czasu późniejszej wysyłki. Etykiety można nakładać na opakowania płaskie, okrągłe a nawet o jeszcze bardziej złożonych wymiarach. Pomysłowość firm realizujących co packing, jest pod tym względem nieograniczona.

Konfekcjonowanie – na czym polega?

Profesjonalny co packing to również konfekcjonowanie opakowań. Usługa ta polega przede wszystkim na projektowaniu opakowań promocyjnych i okolicznościowych. Poza tym w ramach konfekcjonowania organizuje się displaje wystawowe i znakuje towary za pomocą polskich opisów. Wielu handlowców poprzez konfekcjonowanie i pakowanie towarów, rozumie również doklejanie gratisów i wielu innych, promocyjnych narzędzi przyciągania klienta. W tym ostatnim przypadku sam „gratis” to jedno, a trwałość jego przymocowania to drugie.

Podsumowanie

Jak widać na załączonym przykładzie, zewnętrznie realizowane usługi pakowania towarów, są bardzo złożone. Trzeba też podkreślić, że copacking to stale rozrastające się spektrum usług, realizowanych na rzecz coraz bardziej wymagających klientów.

ramach usługi etykietowania realizujemy m.in.: oklejanie produktów kodami, naklejkami opisowymi, indeksami itp. Wszelkie zlecenia wykonujemy ręcznie albo półautomatycznie – w obu przypadkach praca wykonywana jest precyzyjnie i zawsze na czas. Posiadane urządzenia pozwalają na szybką i dokładną pracę zautomatyzowaną. Oferujemy etykietowanie różnych typów opakowań: płaskich, okrągłych, stożkowych, a także bardziej skomplikowanej geometrii. Oklejamy pojemniki plastikowe, szklane i kartoniki, zarówno złożone, jak i rozłożone (różne rozmiary). Dzięki technice pozycjonowania wizyjnego praca przebiega bardzo precyzyjnie, co pozwala na przyklejenie informacji w określonym, stałym miejscu opakowania.

Dopasujemy odpowiednie etykiety do nawet najbardziej wymagających pojemników.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *