Blog

Dzisiaj generuje się ogromne ilości dokumentów w formie papierowej jak i dokumentów na nośnikach elektronicznych. Czasami te ważne dane przestają być potrzebne. Trzeba je zniszczyć i zutylizować. Niszczenie dokumentów to bardzo trudne zadanie i odpowiedzialne, bowiem nic z tych danych nie powinno trafić w ręce osób niepowołanych. W dużej mierze są to dane wrażliwe.

Gdzie szukać ratunku?

Niektórzy przedsiębiorcy niszczą dokumenty na własną rękę, ale nie zawsze zdaje to egzamin. Biurowe niszczarki nie do końca niszczą wszystko dokładnie, trudno jest zatrudnić osobnych pracowników do wykonywania tych czynności, a i czasu na to nie zawsze w danej firmie starcza. Skutkiem takich działań jest fakt, że przestrzenie biurowe firmy lub przedsiębiorstwa zawalają się dokumentami, które są niepotrzebne, ale pełne wrażliwych danych.Wtedy najlepiej jest się zwrócić do firmy zewnętrznej, która specjalizuje się w niszczeniu dokumentów.

Profesjonalne niszczenie dokumentów

Profesjonalizm w niszczeniu dokumentów, polega na tym, że są one bezpowrotnie zniszczone, w sposób profesjonalny. Po całym takim procesie przedsiębiorca otrzymuje specjalny certyfikat, że takie a takie dokumenty, w takim czasie zostały zutylizowane. Taki certyfikat też jest ważnym dokumentem, ponieważ pozwala zawsze dokumentować fakt, że dane dokumenty nigdzie nie trafiły a bezpiecznie zostały zniszczone.

Na czym polega współpraca?

Firma, z którą zostanie podpisana umowa na utylizację dokumentów, pozostawia swoje opakowania, do których mają zostać zapakowane dokumenty. Te, pracownicy muszą spakować, a następnie zaplombować opakowania. W takiej formie towar odbierany jest przez firmę zajmującą się utylizacją. Dodatkowo cały przewożony materiał zostaje również zaplombowany na samochodzie. Wszystko kieruje się w miejsce, gdzie pod nadzorem monitoringu powierzone dokumenty zostają zniszczone.W tej formie niszczone zostają zarówno dokumenty w formie papieru jak i dokumenty na elektronicznych nośnikach. Niszczenie odbywa się za pomocą hydropulpera i gorącej wody lub przy użyciu Shreddera na sucho.

W wyniku takich działań dokumenty wartościowe zostają zniszczone dokumentnie.

ISOFOX

Dokumenty papierowe są również niszczone w ten sposób, że powstały z nich materiał może być jeszcze dodatkowo wykorzystany do ocieplenia budynków. Taki innowacyjny sposób sprawia, że i takie procesy mogą być całkowicie przyjazne środowiskowi naturalnemu. Utylizacja przy jednoczesnym odzysku, to dzisiaj bardzo nowoczesna metoda, która sprawia, że niszczenie dokumentów też może przyczynić się do ochrony środowiska.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *