Skip to content Skip to footer

Rozkręcany interes internecie

Odkąd internet stał się wszechobecny, nie minęło wcale aż tak dużo czasu. Obecnie jednak nie wyobrażamy sobie życia bez internetu. Coraz więcej osób działających w różnych branżach, rozpoczyna działanie od internetu.

3 rzeczy, o których musimy pamiętać, kiedy otwieramy internetowy biznes

Jak z każdym biznesem, musimy pamiętać o wielu rzeczach. Musimy mieć biznesplan, fundusze, ewentualnie kredyt, strategię rozwoju itp. Jeżeli chcemy działać głównie w internecie, musimy pomyśleć jeszcze o trzech ważnych rzeczach, związanych z działalnością w sieci.

Biorąc pod uwagę charakterystykę internetu, musimy pomyśleć o ważnej rzeczy, jaką jest adresz url, dobrej stronie internetowej oraz o tym, aby wyświetlała się ono wysoko w wyszukiwarce Google (SEO URL)

SEO URL – czyli pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych zaczyna wzrastać właściwie do najważniejszej sprawy związanej z branżą internetową. Jeżeli nasza strona będzie dobrze wypozycjonowana, to nawet jeśli adres nie będzie zbyt chwytliwy, a sama strona nie będzie zbyt dobra, to mimo wszystko w wynikach wyszukiwania będzie wysoko. Choć nie osiągnie pełnego potencjału, pozwoli na generowanie dochodu, a nas adresz URL będzie co jakiś czas klikany.

Jeżeli chcemy naprawdę mocno wejść w interes, powinniśmy pozycjonowanie strony internetowej powierzyć profesjonalnej agencji. Tylko taka agencja ma zasoby oraz ludzi do tego, aby szybko wypozycjonować naszą stronę oraz utrzymać ten trend. Warto bowiem pamiętać o tym, że raz wypozycjonowana strona internetowa, nie może przestać być wspierana w tej materii, bo inaczej bardzo szybko zacznie obniżać notowania.

Dobra strona internetowa i chwytliwy adres

Dobra strona internetowa, która działa płynnie, jest intuicyjna oraz ma ładną szatę graficzną, to oczywiście warty podkreślenia fakt. Każdy z nas wie doskonale, że jeśli wejdzie na stronę jakiegokolwiek sklepu internetowego, to zdecydowanie lepiej robi się zakupy w sklepie z po prostu dobrą stroną. Nawet jeśli jest w nim nieco drożej niż u konkurencji ze stroną słabą. Tak samo powinniśmy podejść do naszej własnej strony. Powinniśmy mieć taką stronę, z jakiej sami chcielibyśmy korzystać, a nie stronę, jaka jest tylko marną kopią stron dużych firm.

Leave a comment