Skip to content Skip to footer

Jak wygodnie nadać paczkę?

Przesyłając klientowi produkty lub wysyłając paczkę prywatnie, zdecydowanie lepiej jest wybrać usługi prywatnych przewoźników, którzy dają wiele możliwości. Nadawanie paczek jest możliwe w wielu wygodnych punktach, a nawet z odbiorem osobistym z domu klienta.

Punkt nadawania paczek – jak skorzystać?

Każda firma oferująca przewóz paczek ma nieco inne zasady dotyczące ich nadawania, dlatego warto przed wyjazdem do punktu nadań zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dostępnymi w internecie. To pozwoli zaoszczędzić czas i załatwić wysyłkę sprawnie.

Nadawanie paczek w punkcie (który może być wyspecjalizowanych punktem zajmującym się nadawaniem paczek lub zwykłym sklepem czy punktem usługowym) jest bardzo wygodną opcją. U większości przewoźników wystarczy wydrukować etykietę poprzez dostępny internetowo formularz i następnie dostarczyć paczkę do punktu.

Nadanie paczki kurierem daje pewność, że usługa zostanie wykonana szybko, a wygodne systemy umożliwiające śledzenie paczki pozwalają na sprawdzanie, gdzie dokładnie znajduje się przesyłka.

Odbiór przez kuriera

Jeśli punkt nadawania paczek znajduje się w zbyt dużej odległości od naszego domu lub z jakichś przyczyn wygodniej jest nam skorzystać z opcji odebrania przesyłki z domu – wiele firm zapewnia również taką możliwość.

Również w tej sytuacji, nadanie paczki kurierem wymaga posiadania drukarki, na której wydrukujemy etykietę. Paczkę należy odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniem (na przykład obkleić naklejkami „ostrożnie”) i na wierzchu umieścić list przewozowy, wygenerowany przez system.

Istotne jest, aby również list przewozowy zabezpieczyć przed uszkodzeniem lub wilgocią – dobrym pomysłem jest umieszczenie go w złożonej koszulce na dokumenty i następnie przyklejenie jej do paczki. Można również skorzystać ze specjalnych foliowych opakowań na listy przewozowe.

ile trwa przewóz paczki?

W zależności od opłaconej opcji, przewóz paczki potrafi trwać zaledwie kilka-kilkanaście godzin lub kilka dni. Im szybsza ma być dostawa – tym wyższa cena usługi. Standardowo przewóz przesyłek trwa 1 do 2 dni roboczych.

Przy droższych przesyłkach, warto skorzystać z opcji ubezpieczenia, która umożliwi odzyskanie pieniędzy za ewentualne zniszczenia nadanych przedmiotów.

Leave a comment