Skip to content Skip to footer

Organizacja konferencji

Organizacja konferencji to poważna sprawa. Trzeba dopilnować wielu spraw na raz. Sama idea takiego eventu to zaledwie pierwszy – choć oczywiście ważny – krok. A co dalej?

Uczestnicy i ich liczba

Trzeba pamiętać, że każdy temat ma swoich konkretnych odbiorców. Czasem rzesza zainteresowanych bywa spora, a innym razem to zamknięta i niezbyt liczna grupa. Warto określi te dwa czynniki, aby później wyliczyć koszta choćby cateringu oraz odpowiednio dużej sali konferencyjnej.

Odpowiednie miejsce na konferencję

Odpowiednia sala konferencyjna to konieczność. O co dokładnie chodzi?

Po pierwsze: odpowiednia wielkość w stosunku do liczby zaproszonych uczestników.

Po drugie: catering, noclegi i odpowiedni sprzęt niezbędny podczas eventu oraz obsługa.

Po trzecie: musi tu być także miejsce na wyposażenie niezbędne do prowadzenia wydarzenia: komputery, rzutniki, tablice interaktywne, sprzęt pomagający w tłumaczeniu symultanicznym (jeśli zaistnieje taka potrzeba) itd. Musi tez być miejsce na catering, jeżeli event odbywa się w miejscu, które nie jest podzielone na samą salę konferencyjną oraz miejsce przeznaczone na spędzenie przerwy i jedzenie.

Po trzecie: nie każdy organizator konferencji posiada w swojej siedzibie pomieszczenia, które można przeznaczyć do organizacji konferencji. Jeżeli firma lub instytucja nie organizuje takich eventów zbyt często, nie musi zabiegać o posiadanie na stałe lokum do takich imprez.

Sala konferencyjna to – jak wiele usług, czy produktów – coś, co można wynająć np. w hotelu lub kompleksie przeznaczonym do organizacji eventów z wieloma uczestnikami. I warto nad tym poważnie pomyśleć.

Miejsce na event z pełnym wyposażeniem

Dzisiaj wielu organizatorów decyduje się na organizację konferencji poza swoją siedzibą. Istnieją bowiem firmy udostępniające wszystko, co niezbędne do takich imprez – począwszy od sali konferencyjnych, poprzez meble i inny sprzęt, po pełną obsługę, w tym tę techniczną. Wbrew pozorom, korzystając z usług takich firm, można sporo zaoszczędzić, nie tylko pieniędzy, ale i czasu. Organizator ma pewność, że nic nie zostanie pominięte.

Miejsce tonie tylko odpowiedni lokal

Trzeba też mieć na uwadze, że miejsce na event to nie tylko sama sala konferencyjna, ale i jej odpowiednie wyposażenie i rozplanowanie oraz całokształt warunków. Powinny więc tu być – obok mebli i innego wyposażenia – także klimatyzacja oraz odpowiednie oświetlenie. Wszystko po to, aby uczestnicy mieli komfortowe warunki przez cały czas trwania wydarzenia.

Leave a comment