Blog

Polska to coraz prężniej rozwijające się państwo. Dzięki temu, że jest to jeszcze słabo zurbanizowane w porównaniu do zachodnich sąsiadów, ma w sobie potencjał dla nowych firm, które szukają miejsca pod swoje inwestycje. Dodatkowo w Polsce w porównaniu do wielu państw Unii Europejskiej jest też tania siła robocza. Ale które miasta są najlepsze do inwestycji?

Warszawa – stolica firm

Miasta, które najprężniej się rozwijają to przede wszystkim Warszawa. Jako stolica, dostaje najwięcej dotacji, do tego coraz więcej ludzi wybiera to miasto, jako kierunek migracji. Co sprawa, że jest coraz większe zapotrzebowanie na usługi oraz pracę.

Turystyczne trójmiasto dla firm

Oczywiście nie jest to jedyne miasto, które warte jest uwagi dla potencjalnych inwestorów. Oprócz Warszawy bardzo dobrze rozwija się trójmiasto, chociaż jest ono droższe jeśli chodzi o koszty utrzymania. Z drugiej strony jest bardzo atrakcyjne turystycznie, przyciągając wiele młodych osób, o zróżnicowanych umiejętnościach. Będących potencjałem dla nowych pracodawców.

Katowice nowe centrum technologii

Kolejnym świetnym miastem do inwestycji są Katowice. Miasto jest świetnie skomunikowane, architektura dość nowoczesna, a biura do wynajęcia w Katowicach są tanie,a przy tym łatwo dostępne. Miasto postawiło na rozwój. Pomimo swojej niechlubnej lokalizacji, jakim jest Śląsk, kojarzący się z kopalniami węgla, miasto ma wiele zielonych miejsc. A więc jest bardzo atrakcyjne. Dodatkowo ma świetny transport, co ułatwia się poruszanie po mieście. Biura do wynajęcia w Katowicach znajdują się w bardzo dobrych lokalizacjach. Między innymi w tym mieście swoją główną siedzibę ma ING Bank Śląski, również wiele firm z branży IT decyduje się na to miasto, między innymi SII. Katowice zaczęły rozwijać się w kierunku nowych technologii, być może niebawem, będzie można powiedzieć, że jest to nasza krzemowa dolina.Województwo śląskie jest ogólnie dobrym miejsce do inwestycji, poza technologiami IT, rozwija się też tam dużo firm budowlanych, nie tylko jeśli chodzi o architektów, ale także firmy zaopatrzeniowe. Jest to miejsce, na które warto zwrócić uwagę, myśląc o rozwoju.

Kierunek polskiego rozwoju

Polska to państwo, które ma w sobie duży potencjał ekonomiczny. I choć panuje przekonanie, że sam rząd nie sprzyja przedsiębiorcom, to jednak jest to państwo, gdzie można liczyć na tanią siłę roboczą, a także wykwalifikowanych pracowników. Dodatkowo wynajem biur czy powierzchni przeznaczonych pod siedzibę firmy są stosunkowo tanie. A ponieważ rynek jest jeszcze nie wysycony, to przed potencjalnymi inwestorami otwierają się potężne wrota możliwości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *