Skip to content Skip to footer

Czy warto korzystać z obsługi prawnej?

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od przedsiębiorcy elastyczności i umiejętności szybkiej nauki. Nie ma jednak praktycznej możliwości ciągłego śledzenia zmian w obowiązującym prawie. Z tego względu, aby uniknąć błędnej decyzji biznesowej warto skorzystać z profesjonalnej obsługi prawnej. Czym się ona charakteryzuje?

Obsługa prawna – kiedy warto z niej skorzystać?

Nie istnieje jasna odpowiedź na to pytanie. W praktyce obsługa prawna firm to szeroki zbiór świadczeń, z których korzystać mogą zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Chociaż niegdyś z tego rodzaju wsparcia przedsiębiorcy korzystali jedynie w sytuacjach kryzysowych, to obecnie wsparcie prawne kancelarii coraz częściej uznawane jest za rutynowe świadczenie.

Wykorzystywanie obsługi prawnej przez firmy, jako formy zapobiegania błędnym decyzją biznesowym oraz jako sposób na poprawę efektywności przedsiębiorstwa jest rozpowszechnia w krajach Zachodu od wielu lat. Podobny trend związany z regularnie rosnącą świadomością polskich przedsiębiorców jest również widoczny w naszym kraju. Na jakie możemy liczyć usługi w ramach pomocy?

Co obejmuje obsługa prawna?

Obsługa prawna firm to niezwykle szeroki katalog świadczeń, który pozwala przedsiębiorcy zarówno na zapobiegnięcie błędnym decyzjom biznesowym, jak i przyczynia się do poprawy efektywności całego przedsiębiorstwa. Do najpopularniejszych świadczeń zaliczyć można m.in.:

– poradnictwo związane z działalnością,
– opiniowanie oraz opracowywanie statutów, regulaminów oraz umów,
– reprezentowanie firmy przed organami sądowymi, administracyjnymi,
– ściąganie zadłużenia oraz kontakt z dłużnikami.

Wsparcie telefoniczne

Cześć kancelarii w ramach wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom klientów umożliwia szybkie rozwiązanie pomniejszych kwestii poprzez szybki i sprawny kontakt zarówno telefoniczny, jak i online. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu przedsiębiorca nie musi odnajdować dodatkowego czasu na spotkanie z prawnikiem.

W ten sposób rozwiązane mogą zostać różnego rodzaju pilne, aczkolwiek mniej ważne kwestie. Jeżeli więc nie chcemy popełnić żadnego błędu, który mógłby przyczynić się do destabilizacji firmy powinniśmy regularnie korzystać z obsługi prawnej.

Leave a comment