Blog

Jednym z najlepszych sposobów na optymalizację kosztów związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa jest uzyskanie pełnego nadzoru nad pracownikami. Możliwość uzyskania wglądu do rzeczywistego czasu pracy zatrudnionych osób może zapewni profesjonalny system RCP online. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czym jest system RCP?

Najprościej rzecz ujmując, system RCP to profesjonalny i praktyczny sposób na rejestrację czasu pracy zatrudnionych osób. Współcześnie dzięki postępowi technologicznemu firmy mogą korzystać zarówno z rozwiązań działających online, jak i offline. W praktyce oznacza to możliwość nadzoru czasu pracy zatrudnionej osoby niezależnie od specyfiki stanowiska.

Podstawową zaletą zastosowania systemu jest możliwość uzyskania przejrzystego wglądu w rzeczywisty czas pracy zatrudnionych osób, ilość i czas wykorzystywanych przez nich przerw, czy też wyjść służbowych. Oznacza to, że system pozwala nie tylko na lepsze zarządzanie pracownikami w firmie, ale również ogranicza nadużycia ze strony zatrudnionych.

Sposoby rejestracji pracy

Nie ulega wątpliwości, że system rejestracji czasu pracy zatrudnionych osób powinien być dostosowany do specyfiki przedsiębiorstwa. Nie można liczyć na wdrożenie tych samych rozwiązań w stosunku do pracowników działających stacjonarnie oraz do osób wykonujących swoje obowiązki w domu lub w terenie. Jak temu zaradzić?

Rozwiązaniem jest wdrożenie odpowiedniego sposobu rejestracji czasu pracy. Współcześnie przedsiębiorstwa mogą zdecydować się m.in. na czytniki kart magnetycznych, NFC, a nawet na czytniki linii papilarnych. Niemniej jednak takie rozwiązania sprawdzają się jedynie, jeżeli pracownicy wykonują swoje obowiązki na terenie firmy.

Rozwiązaniem, które daje więcej możliwości, jest m.in instalacja odpowiedniego oprogramowania na smartfonach pracowników. Funkcjonalność takiego rozwiązania jest usprawniona m.in. poprzez lokalizację GPS, czy też poprzez przypisanie czasu pracy do projektu. Z kolei pracownicy niemający dostępu do Internetu mogą korzystać z rejestracji SMS.

Dodatkowe możliwości dla pracodawcy

Wykorzystując system rcp online zyskuje się doskonały system rejestracji czasu pracowników, który pozwala pracodawcy na uzyskanie lepszego wglądu w wykonywane przez zatrudnione osoby obowiązków. W praktyce oznacza to, że pracodawca zyskuje możliwość nadzorowania pracowników zdalnie.

Pozwalają na to m.in. elektroniczne listy obecności, które umożliwiają bieżące nadzorowanie pracowników. Dodatkowo pracodawca zyskuje możliwość natychmiastowej reakcji na zbyt długie przerwy, spóźnienia, czy też na wykonywane nadgodziny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *