Skip to content Skip to footer

Jak wybrać idealne firany?

Urządzając mieszkanie, warto pamiętać o detalach. To ostatecznie one tworzą klimat wnętrza i czynią je przytulnym. Żeby pomieszczenie stało się bezpieczną, zapewniającą poczucie bezpieczeństwa oazą, najlepiej powiesić w oknach chroniące przed wścibskimi spojrzeniami, eleganckie firany. Jak wybrać te najlepsze do danego wnętrza?

Firany – ponadczasowy element dekoracyjny

Firany to jedna z najbardziej efektownych dekoracji do każdego wnętrza. Okno zyskuje ładną oprawę, a pomieszczenie wygląda na wykończone, urządzone z troską o najmniejszy detal. Zawieszone w oknie firany pełnią podwójną rolę. Po pierwsze, zapewniają intymność, osłaniając przed wzrokiem przechodniów czy sąsiadów. Jednocześnie nie blokują dostępu do światła. Po drugie, to także bardzo ważny element dekoracyjny. Mogą nadać mieszkaniu różny charakter: ciężkie, ze zdobieniami to idealny dodatek do wnętrz klasycznych, delikatne, lejące się – do pomieszczeń nowoczesnych czy glamour, firanki z falbanami skutecznie dodadzą mieszkaniu romantycznej nuty.

Kiedy warto postawić na firany gotowe?

Aby cieszyć się pięknymi, dopasowanymi do charakteru wnętrza firanami, nie trzeba już samodzielnie obszywać materiału czy decydować się na kosztowne usługi krawcowej i miesiącami oczekiwać na efekt. Alternatywą do firan na zamówienie są firany gotowe – tanie, do zawieszenia od razu, łatwo dostępne.Firany gotowe to bardzo wygodne rozwiązanie, możliwe do zastosowania w większości przypadków. W obecnie budowanych domach i mieszkaniach okna mają zwykle standardowe rozmiary, a firany dostępne są w wielu długościach i szerokościach. Nie ma więc problemu z ich dopasowaniem do okna i swoich wymagań.

Jak wybrać i gdzie kupić gotowe firany?

Gotowe firany oferuje obecnie większość sklepów z wyposażeniem domów i mieszkań. Największym wyborem mogą pochwalić się te specjalizujące się w tekstyliach. Firanki w różnych długościach i szerokościach, w szerokiej gamie kolorów i wzorów łatwo dostać także w internecie.Przed poszukiwaniami najlepiej dokładnie zmierzyć okno – trzeba pamiętać, że idealna firana powinna być dłuższa, bo aby powiększyć optycznie wnętrze należy zawiesić ją pod sufitem, nie tuż nad krawędzią okna. To samo dotyczy szerokości – ta musi być większa niż wymiary okna, by uzyskać efekt delikatnego, stylowego marszczenia.

Firany gotowe znajdziesz w Vege Home.