Skip to content Skip to footer

Korepetycje z języka angielskiego- narzędzie edukacyjne, po które powinno się sięgać jedynie z racjonalnych pobudek

W szkole dzieci od najmłodszych lat są niejako zobligowane do tego, by poznawać język angielski. Niemniej, jak się okazuje, nie za bardzo przekłada się to na ich poziom zdolności lingwistycznych. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele. I nie sposób ich wszystkich jednym ciągiem wymienić.

Czemu zatem język angielski to w wielu szkołach podstawowy przedmiot?

Po pierwsze, bo jego wprowadzenie wymusza na dyrekcji szkoły podstawa programowa. Po drugie to rodzice chcą, żeby ich dzieci uczyły się już od początku procesu edukacyjnego języka angielskiego. Po trzecie język angielski jest obowiązkowy, gdyż jest on najczęściej wybieranym przedmiotem na maturze.

Dzieci uczą się niekiedy siłą rozpędu języka angielskiego, bo nie chcą odstawać pod tym względem od swoich rówieśników. Po czwarte niektórzy rodzice są święcie przekonani, że z ich pociech wyrosną lingwistyczni geniusze oraz poligloci. Chociaż nie ma ku temu absolutnie żadnych logicznych dowodów oraz przesłanek. Dodatkowa nauka języka angielskiego to zwyczajny kaprys rodziców, a nie ich dzieci.

Co robią rodzice, których dziecko ma poważne braki wiedzy z języka angielskiego?

Zazwyczaj posyłają je na prywatne lekcje u korepetytora. Chociaż ich pociechy nie mają na to absolutnie chęci. Zajęcia z wykwalifikowanym lektorem języka angielskiego są przeprowadzane wyłącznie indywidualnie. Zapewne dlatego niektórzy rodzice są świecie przekonani, że zdziałają w przypadku ich dziecka prawdziwe cuda.

Jednak to czy korepetycje z języka angielskiego będą udane, czy nie- zależne jest od zaangażowania dziecka i od tego, czy ma predyspozycje do nauki języków obcych. Jeśli ich nie ma, efekty nauki angielskiego, będą jedynie pozwalały na poprawienie ocen, a nie na zrobienie z ucznia osoby utalentowanej językowo.

Ile kosztują korepetycje z języka angielskiego?

Tak naprawdę są to jedne z najdroższych lekcji udzielanych prywatnie, poza szkołą. Dlatego należy się zastanowić, czy w przypadku naszej pociechy są one nieodzowne. Jeśli nie wykazuje ona chęci do ich przyswajania, nie ma sensu ją do tego na siłę przymuszać.

Lekcja angielskiego kosztuje od 80 złotych w górę. Dlatego też większość prywatnych uczniów pochodzi z majętnych rodzin. A jeśli nawet nie, to są oni zdeterminowani do nauki angielskiego, bo wiedzą, że z nim chcą na sto procent związać swoją zawodową przyszłość.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

Leave a comment