Skip to content Skip to footer

Molibden. Potrzebny w wielu gałęziach przemysłu

Molibden jest pierwiastkiem występującym w przyrodzie, jego zasoby jednak się kurczą. Nie każdy wie, że powszechnie wykorzystuje się go w wielu gałęziach przemysłu. Złom z molibdenem jest chętnie skupowany, sam molibden zaś z niego odzyskiwany. Molibden cena oczywiście może być różna i zależy od rodzaju złomu i ilości molibdenu w nim.

Do czego wykorzystuje się molibden?

Wiele jest gałęzi przemysłu, w których wykorzystuje się molibden. Można tu wymienić choćby przemysł zbrojeniowy, lotniczy, chemiczny i elektroniczny. Wykorzystuje się go także przy produkcji przedmiotów codziennego użytku. Może być także używany jako barwnik do tkanin, a także barwnik tuszu i farb. Disiarczek molibdenu jest używany przy produkcji smarów. Molibden jest pierwiastkiem wykorzystywanym tez w przemyśle nuklearnym. Dlatego, że jest to pierwiastek niezbędny przy produkcji wielu rzeczy, Molibden cena jest dość wysoka.

Molibden przy produkcji stopów stali

Bardzo często używa się molibdenu przy produkcji stopów stali, zmienia on bowiem jej właściwości fizyczne. Wiele oczywiście zależy od tego ile molibdenu dodano do stopu stali. W zależności od ilości stal może stać się bardziej wytrzymała na korozję, uszkodzenia mechaniczne czy też przegrzanie.

Wydobywanie molibdenu z ziemi jest możliwe, koszty wydobycia są jednak spore. Nie bez znaczenia jest także negatywny wpływ wydobycia na środowisko naturalne. Wydobywanie molibdenu wiąże się z koniecznością użycia dużych ilości energii i z emisją szkodliwych gazów. Dlatego bardzo popularne jest skupowanie złomu, który zawiera molibden i odzyskiwanie go. ten proces pozyskiwania molibdenu jest dużo tańszy i łatwiejszy

Warto sprzedawać złom zawierający molibden, lub sam molibden

Sprzedaż złomu zawierającego molibden może być bardzo opłacalna, ponieważ cena molibdenu jest wysoka. Kwota za sprzedany złom może być różna. Wiele zależy od tego czy złomem jest czysty molibden, czy też złom, który go zawiera. W tym drugim przypadku na cenę ma wpływ ilość molibdenu w złomie. Sprawdza się to spektrometrem. Jeśli molibdenu jest dużo, można liczyć na spore zyski za sprzedany złom.

Leave a comment