Blog

Każdego dnia używamy, kupujemy mnóstwo różnych przedmiotów i produktów. Większość z nich jest w pewien sposób oznaczona i posiada etykiety, metki. Na nich umieszczane są z kolei kody, znaki i różne grafiki. Wszystko to służy do tego, żebyśmy jak najwięcej wiedzieli o danym artykule. Do drukowania tych rozmaitych kodów i sygnatur służy drukarka kodów kreskowych.

Drukarka kodów kreskowych – na co zwrócić uwagę

Wybierając drukarkę do etykiet, warto zwrócić uwagę na to, jaki producent ją wyprodukował i jakiej jest ona jakości. Najlepiej wybierać sprawdzone marki, takie, które mają już zadowolonych użytkowników. Poza tym to jak została ona wykonana i z jakich materiałów przełoży się na jej trwałość oraz sprawne działanie.

Kolejna sprawa, którą należy wziąć pod uwagę, kiedy chcemy kupić drukarkę kodów kreskowych to ilość etykiet, jakie zamierzamy drukować. Jeśli więc mamy biuro, mały sklep to na pewno dobrym rozwiązaniem będzie mobilna Drukarka kodów kreskowych. Jest ona niewielkich rozmiarów, może być postawiona na biurku i potrafi wydrukować do 5000 oznaczeń. Natomiast do większych firm lub zakładów przemysłowych warto rozważyć zakup drukarki stacjonarnej.

Niezbędne funkcje w drukarkach etykiet

Przede wszystkim drukarka kodów kreskowych powinna mieć możliwość łączenia się z innymi urządzeniami, czyli moduł komunikacyjny, np. Wi-Fi, Bluetooth. Ważne jest także, aby miała gwarancję oraz wsparcie serwisowe.

Istotne jest również, żeby była łatwa w obsłudze, miała czytelny interfejs oraz prosty w użyciu panel sterowania. To znacznie ułatwi korzystanie z wszystkich jej funkcji.

Rodzaje drukarek kodów kreskowych

Urządzenia te można podzielić ze względu na ich mobilność oraz na to, jaka technologia jest wykorzystywana w nich do tworzenia drukowanych etykiet. Na rynku są dostępne drukarki przenośne, sprawdzające się w biurach oraz w terenie, a także stacjonarne, wykorzystywane w większych firmach handlowych. Oprócz tego są drukarki termotransferowe, drukujące etykiety wysokiej jakości oraz drukarki termiczne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *