Skip to content Skip to footer

Kreator CV – jak za niego nie przepłacić?

W Internecie można znaleźć wiele różnych kreatorów CV. Niektóre z nich są mniej a niektóre bardziej udane. Niezależnie jednak od stopnia zaawansowania programu, łączy je jedno – zdecydowana większość z nich to aplikacje bezpłatne. Czy zatem nie warto polecić programów płatnych?

Płatne = lepiej? Nie zawsze!

Choć mogłoby się wydawać, że płatne kreatory są znacznie lepsze od tych darmowych, to w gruncie rzeczy nie zawsze tak jest. Oczywiście uczciwie zaprojektowane narzędzie będzie posiadać znacznie większą liczbę funkcjonalności, ale w praktyce różnie z tym bywa. Jedyne co pozostaje finalnemu konsumentowi to opinie innych użytkowników i… umowa licencyjna, która określa zasady uiszczania opłat za korzystanie z aplikacji.

Te z kolei mogą być bardzo złożone. Płatny kreator CV może być dostępny na wielu różnych zasadach. Najniebezpieczniejszą z nich jest forma subskrypcji, gdyż najczęściej wiąże się ona z koniecznością uiszczania stosunkowo wysokich, miesięcznych wpłat. Co więcej – większość tego typu umów pozwala na dowolną zmianę ceny aplikacji!

Co wybrać?

Oczywiście płatne kreatory CV mają swoją alternatywę. Chodzi oczywiście o narzędzia dostępne w sieci za darmo. Te najczęściej zainstalowane są na stronach specjalizujących się w pośrednictwie pracy. W ten sposób otrzymujemy dostęp do w miarę profesjonalnego narzędzia (jego możliwości są nieco ograniczone), aczkolwiek – za jego pomocą – możemy wysłać dokument bezpośrednio do pracodawcy.

Decyzja dotycząca wyboru określonej formy programu, zależy przede wszystkim od samego Użytkownika. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy standardowa aplikacja freeware. Rozwiązania płatne są przeznaczone już dla bardziej zaawansowanych Użytkowników, którzy potrafią wykorzystać cały ich potencjał. W przeciwnym wypadku to się nie opłaca!

Czy kreator jest nam naprawdę potrzebny?

Oczywiście można by się zastanowić, czy taki kreator jest rzeczywiście potrzebny. Można go przecież zastąpić klasycznym edytorem tekstowym. W rzeczywistości taka opcja mogła się sprawdzić jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś wymaga się, by zaprojektowany dokument był jak najbardziej atrakcyjny. Jednym słowem – kreator cv jest faktycznie potrzebny.

Podsumowując, kreatory tworzenia CV nie są programami, za które warto przepłacać. Niemniej warto poszukać takiego narzędzia, które w 100 procentach spełni nasze oczekiwania. Aplikacji takich jest dużo. Wystarczy poszukać, zainstalować kilka z nich (bądź skorzystać z wersji online), a następnie wybrać model odpowiedni dla siebie.

Leave a comment