Blog

Język angielski jest obecnie najpopularniejszym językiem na całym świecie. Warto zainwestować w naukę, dzięki czemu horyzonty znacznie się poszerzają, a grono znajomych się powiększa. Samodzielna nauka języka nie jest najłatwiejszym zadaniem. Nie jest jednak niemożliwa.

Najczęściej popełniane błędy podczas samodzielnej nauki języka

Nauka języka angielskiego w sposób szkolny nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wiedza często jest fragmentaryczna, bez opracowanej strategii. Najczęściej podczas nauki języka w szkole, nauczyciel przekazuje wiedzę zbyt obszerną już na samym początku. Powoduje to brak motywacji i niechęć, a w konsekwencji rezygnację z nauki języka.

Metoda 1000 słów

Naukowcy twierdzą, że jest to najlepsza metoda nauki języka. Badanie zostało przeprowadzone na grupie ochotników i wyraźnie wskazuje na większą efektywność metody. Podczas audycji radiowych i telewizyjnych oraz podczas rozmów ludzi zostały wyselekcjonowane słowa, które używane są najczęściej. Wyniki są zaskakujące, gdyż okazuje się, że znajomość tych 1000 słów pozwala zrozumieć język angielski w 80%.

Cała reszta słownictwa to określenia branżowe, słownictwo specjalistyczne, nazwy własne.

Jak szybko nauczyć się języka w domu?

Kluczem do sukcesu jest motywacja i systematyczność. Oto kilka zasad skutecznej nauki języka angielskiego:1. Codziennie poznawaj nowe i utrwalaj poznane już słówka – nie ma sensu uczyć się słówek, których nie używa się na co dzień. Bez stosowania ich podczas konwersacji umysł i tak dokona selekcji i z czasem słówka takie zupełnie znikną z pamięci.2. Codziennie kontroluj i sprawdzaj swoją wiedzę – aby skutecznie przyswoić język należy powtarzać i kontrolować stan swojej wiedzy. Warto w tym celu używać słówek podczas codziennych czynności i nazywać głośno przedmioty.3. Czytaj i słuchaj po angielsku – blogi, radio, piosenki, rozmowy przez komunikatory to doskonały sposób na rozwój słownictwa. Najlepszym nauczycielem jest życie, stąd konieczność prowadzenia konwersacji z rozmówcą jest świetnym treningiem.4. Przyswajaj całe zdania – podczas rozmowy warto zapamiętywać całe konstrukcje i głośno je powtarzać za lektorem.

Zrozumienie to fundament skutecznej nauki języka angielskiego. Sama znajomość słówek oczywiście nie wystarczy, jednak znacznie ułatwi dalszą i bardziej zaawansowaną gramatykę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *