Blog

Liczne zadłużenia, z którymi dłużnik nie jest w stanie sobie poradzić to oczywiści duży problem finansowy. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej często staje się jedynym rozwiązaniem, które zapewnia spokój psychiczny oraz pozwala zacząć życie od nowa. Oczywiście złożenie wniosku o upadłość konsumencką związane jest z pewnymi ograniczeniami oraz konsekwencjami. Mimo tego może przynieść osobie zadłużonej wiele korzyści. Zawsze warto korzystać z usług kancelarii upadłościowej. Kancelaria upadłościowa pomoże nam profesjonalnie przygotować się do postępowania sądowego.

Korzyści wynikające z ogłoszenia upadłości konsumenckiej

Główną korzyścią ogłoszenia upadłości jest całkowite lub częściowe oddłużanie dłużnika. Warto przy tym zaznaczyć, że nie zawsze oznacza to spłatę wszystkich wierzycieli. W wielu przypadkach sąd decyduje całkowicie umorzyć długi albo rozłożyć je na raty według ustalonego planu spłaty.

Jednakże osoba decydująca się, na skierowanie wniosku do sądu o upadłość odzyskuje niesamowity komfort psychiczny. Komornicy czy firmy windykujące nie dochodzą swoich roszczeń, a tym samym dłużnik nie traci dachu nad głową. Kolejną korzyścią jest zatrzymanie egzekucji. Inaczej mówiąc, wszystkie działanie windykacyjne zostają wstrzymane oraz postępowanie egzekucyjne ulega umorzeniu. Poza tym dłużnik nie musi obawiać się o utratę swojego mieszkania i środków niezbędnych do życia. Obecnie każdy konsument może skorzystać z pomocy kancelarii upadłościowej. Kancelaria upadłościowa proponuje pomoc każdemu dłużnikowi na różnych etapach postępowań sądowych. Zaletą postępowania upadłościowego jest otrzymanie określonej, dzięki której dłużnik może wynająć mieszkanie. Zmienione prawo upadłościowe kancelaria daje każdemu dłużnikowi szanse na nowe życia bez długów.

Nowe Prawo Upadłościowe

Od dnia 24 marca 2020 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej. Otóż wina dłużnika nie przesądza już o ogłoszeniu upadłości. Z pewnością obecne przepisy ułatwiają nowy start osobom, które znalazły się w tarapatach finansowych. Zatem prawo upadłościowe kancelaria może odmienić zupełnie życie dłużników, a nawet w znaczący sposób je polepszyć. Otóż wina konsumenta nie jest uwzględniana na pierwszym etapie postępowania, a decyduje ona tylko o warunkach oddłużania zaraz po ogłoszeniu bankructwa. Wobec tego prawo upadłościowe warszawa i jego nowelizacja uprościła w dużej mierze postępowania dotyczące upadłości konsumenckiej. Należy podkreślić, że po zmianie przepisów upadłości konsumenckiej coraz więcej osób borykających się z zadłużeniem korzysta z takiej możliwości. Zatem prawo upadłościowe warszawa często jest jedyną formą pomocy w momencie, kiedy dłużnik nie radzi już sobie z problemami finansowymi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *