Blog

Współczesna branża transportowa wymaga elastyczności od wszystkich uczestników przewozu. Sztywność i brak elastyczności to w tej branży samodzielne oddalenie się od realiów. Tu zawsze wygrywa innowacyjność i wydajność. Przykładem zastosowania takiej innowacyjności są kontenery IBC. To nic innego jak solidne kontenery plastikowe, przygotowane do przewozu, z zainstalowaną paletą.

Innowacja w transporcie


Plastikowy kontener IBC nie jest najnowszym rozwiązaniem, ale do powszechnego użytku wszedł stosunkowo niedawno. To właśnie takie nowe pomysły, nowe sposoby myślenia i nowe możliwości sprawiają, że firmy, które stawiają na innowacje, odnoszą sukces. Kontenery IBC są innowacyjne, ponieważ wprowadzają nowe rozwiązania, umożliwiające bezpieczny transport ładunków płynnych, nie wymagających specjalnego traktowania.
To proste rozwiązanie sprawia, że wiele ładunków można teraz transportować z jednej strony bardzo bezpiecznie, z drugiej wygodnie. Za bezpieczeństwo odpowiada między innymi stalowa konstrukcja klatki, w której umieszczony jest kontener IBC. Z kolei wygodę w transporcie zapewnia paleta, zainstalowana na dnie plastikowego kontenera.

Wyjątkowe kontenery IBC


Ktoś mógłby zapytać: co takiego innowacyjnego ma kontener IBC, że jest lepszy niż inne, stosowane wcześniej kontenery plastikowe? Odpowiedź na to pytanie jest wprawdzie uzależniona od budowy i przeznaczenia każdego konkretnego typu, ale uznajmy że chodzi o najbardziej standardowe kontenery IBC.
Przede wszystkim z takim plastikowym kontenerem można zrobić wszystko. Nadaje się do transportu kołowego, można go przewieźć pociągiem, statkiem czy samolotem. Do załadunku i rozładunku wystarczą wózki widłowe. Jednak bez problemu da się również wykorzystać dźwigi, które dostarczają np. towary na statek.

Co można przewozić?


Kontenery plastikowe IBC nadają się do przewożenia większości ładunków płynnych. Mogą to być również chemikalia przewożone luzem, w tym również tzw. materiały niebezpieczne, o ile ich specyfikacja nie zakłada konieczności przewożenia w innego rodzaju kontenerach,
W kontenerach IBC transportujemy również towary i surowce, które stosowane w produkcji przemysłowej, o ile ich konsystencja i skład chemiczny na to pozwala. Można przewozić również granulowane, ciekłe i sproszkowane produkty i półprodukty spożywcze. Wśród nich są między innymi słodziki w stanie płynnym, takie jak syrop kukurydziany czy melasa.
Kontenery IBC ze strony https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/film-combolife-skadane-kontenery-ibc/ mogą służyć również do transportu produktów petrochemicznych, takich jak np. rozpuszczalniki.