Skip to content Skip to footer

Kisteny plastikowe – innowacyjne rozwiązania w procesach logistycznych

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego to innowacyjne rozwiązanie dla wielu gałęzi przemysłu. Pozwalają na ergonomiczne i bezpieczne przewożenie oraz magazynowanie różnego rodzaju produktów. Dzięki swoim specyfikacjom generują również realne oszczędności dla inwestorów oraz firm logistycznych. Czym charakteryzują się kisteny plastikowe?

Wyjątkowe skrzyniopalety z tworzywa sztucznego

Inwestorzy oraz firmy logistyczne poszukują funkcjonalnych i generujących oszczędności rozwiązań. Znaczenie ma nie tylko materiał, ale również standaryzacja wymiarów oraz inne funkcjonalne rozwiązania jak na przykład możliwość składania tego rodzaju pojemników. Producent skrzyniopalet wychodzi naprzeciw tego rodzaju oczekiwaniom i produkuje opakowania, które zapewniają wygodne przewożenie oraz magazynowanie różnego rodzaju produktów. Tylko dzięki temu inwestorzy i firmy logistyczne unikają dodatkowych kosztów, a odnotowują oszczędności. Jak zbudowane są tego rodzaju opakowania i jak najbardziej optymalizować ich przeznaczenie?

Kisteny plastikowe – specyfikacje

Wytworzone są z wyjątkowo elastycznego i mocnego tworzywa sztucznego, które zapewnia lekkość, wygodę oraz bardzo wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. To czyni z nich pojemniki wielokrotnego użytku, które z powodzeniem mogą być bardzo długo stosowane bez względu na częstotliwość ich użytkowania. Tworzywo jest również lekkie, a to sprawia, że praca z nimi jest płynniejsza i wydajniejsza.

Materiał jest wyjątkowo higieniczny i łatwy do utrzymania w czystości. Nie absorbuje wilgoci i wody, tym samym zabezpieczając przewożone produkty przed możliwością rozwoju pleśni czy grzybów. Jest to niezwykle istotne szczególnie w przypadku świeżych warzyw, owoców i innych produktów spożywczych. Płaskie ściany i możliwość ich składania ułatwia także utrzymanie pojemników w czystości.

Producent skrzyniopalet wyposażył je również w możliwość składania. Dzięki temu ściany boczne w pustym pojemniku można tak złożyć, aby znacznie zmniejszył on swoją wielkość. Ma to wyjątkowe znaczenie w transporcie powrotnym, gdzie złożone kisteny plastikowe generują znacznie więcej wolnego miejsca i w związku z tym można równocześnie przewieźć znacznie większą ilość pojemników w tym samym czasie.

Leave a comment