Skip to content Skip to footer

Jakie nadstawki paletowe warto wybrać?

Wybranie porządnych palet transportowych to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważne jest także wybranie odpowiednich nadstawek, które odgrywają kluczową rolę. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej drewniane i metalowe nadstawki paletowe, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z ich największymi atutami, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Drewniana nadstawka paletowa – co warto wiedzieć?

Drewno jak powszechnie wiadomo jest bardzo solidnym materiałem, dzięki czemu nadstawki na palety z niego wykonane mogą pochwalić się dużą żywotnością. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które wykonują wysokiej jakości nadstawki na zlecenie o dowolnej pojemności i dowolnej wielkości. Palety tego typu bez żadnego większego problemu mogą być układane w magazynie jedna na drugą, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie wszystkie nastawki przeznaczone są do układania piętrowego, dlatego też należy zwrócić uwagę na ten element.

Metalowe nadstawki paletowe

Dla najbardziej wymagających osób najlepszym wyborem będzie metalowa albo stalowa nadstawka paletowa, która zapewnia zdecydowanie większą solidność, niż powyżej opisane drewno. Większość firm wybiera składane nadstawki na palety, dzięki czemu nie ma żadnego większego problemu z ich przechowywaniem podczas dłuższego przestoju. Tak samo jak w wersji drewnianej palety można układać piętrowo. Metoda ta sprawdzi się jedynie przy magazynowaniu, dlatego też podczas transportu lepiej z niej zrezygnować. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej nadstawki na palety, które wykonane są w wielu różnych wariantach, dzięki czemu sprawdzą się doskonale a każdej branży. Najlepszym wyborem są nadstawki ocynkowane, które zapewniają ochronę przed korozją nawet na 10 lat.

Co wybrać?

Drewniane i metalowe nadstawki paletowe mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu łatwiej będzie dokonać zakupu. Obydwa rozwiązania dostosowane są do popularnych europalet i tradycyjnych palet przemysłowych. Największa różnica polega oczywiście na wytrzymałości. Lepszą odporność na uszkodzenia zapewniają nadstawki wykonane z metalu albo wysokiej jakości stali. Nadstawki drewniane nie sprawdzą się również w bezpośrednim kontakcie z wodą.

Leave a comment