Blog

Książkowe kalendarze reklamowe znane są od wielu lat. Niestety nie każdy je docenia. Szkoda, efekt reklamowy bowiem zapewniają bardzo duży. Z tego między innymi powodu, prowadząc działalność gospodarczą, warto poznać ofertę książkowych kalendarzy reklamowych, rozważyć ich zakup i wręczanie ich kluczowym klientom.

Nie zawsze tanie, ale potrzebne i praktyczne

Książkowe kalendarze reklamowe, nie są oczywiście tak tanie jak ulotki reklamowe i podobne rzeczy. Są droższe, mimo tego jednak sens ich zamówienia i wręczania najważniejszym klientom jest bardzo duży. Książkowe kalendarze firmowe, wręczane klientom, na pewno nie zostaną przez nich wyrzucone. Taki prezent też nie będzie źle odebrany. Warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach dużo notujemy, planujemy kolejne dni, sprawy do załatwienia. Kalendarze książkowe są do tego celu wręcz idealne. Ładne, praktyczne i z przekazem reklamowym, będą przez klientów, którzy je otrzymali, używane przez cały rok. Przez cały rok też, takie kalendarze książkowe, będą przypominać o danej firmie. Zamawiając kalendarze firmowe, warto zadbać o to, by były atrakcyjne, a przekaz reklamowy zauważalny i kojarzący się pozytywnie. Na pewno nie sprawdzi się tu krzykliwa reklama na okładce kalendarza czy w jego środku. Lepsza będzie reklama dyskretna ale zauważalna.

Dla najlepszych klientów

Książkowe kalendarze reklamowe, ze względu na ich cenę i charakter prezentu, nie powinny być rzecz jasna wręczane wszystkim klientom, odwiedzającym naszą firmę. Tego rodzaju gadżet reklamowy należy zarezerwować dla najlepszych klientów. W dobrym tonie też, jest wręczanie ich tym klientom, którzy mogą się takimi stać, choćby klientom, którzy złożyli jedno, ale duże zamówienie, czy też w inny sposób doprowadzili do wysokich zysków firmy. To bardzo ważne, by doceniać takich klientów. Z pewnością taki prezent im się spodoba, a co za tym idzie, spodoba im się współpraca z firmą, która docenia takimi prezentami.

Podsumowując

Gadżety reklamowe, zawsze są milo odbierane przez klientów. Dobrzy klienci jednak nie powinni być obdarowywani byle czym, bowiem mogą poczuć się nie docenieni. Kalendarz książkowy zawsze będzie dobrym pomysłem. Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej, warto choć trochę takich kalendarzy zamówić i z końcem roku, wręczać je tym klientom, których szczególnie chcemy docenić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *