Blog

Maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej oraz oszczędność miejsca, w trakcie transportu towarów to największe wyzwania, które stoją przed przedsiębiorcami. To właśnie takie oszczędności wpływają na wyniki finansowe firmy. Czym są gitterboxy i jak je najlepiej wykorzystać?

Gitterbox – konstrukcja

Pojemniki przemysłowe to pojemniki, które są wykonane z metalu. Najczęściej na dnie jest drewno, chociaż może ono być również wykonane z metalu.

Zaletą gitterboxów jest ich konstrukcja, która sprawdza się w czasie transportu oraz magazynowania towarów. Ich duża wytrzymałość pozwala na wykorzystywanie w branżach, w których występuje ciężki asortyment. Duże kosze metalowe sprawdzają się również, gdy towary, które trzeba przechowywać, są nieregularnych rozmiarów.

Kolejną zaletą koszy metalowych przemysłowych jest ich budowa, która pozwala na ułożenie na plastikowych lub drewnianych paletach. Dzięki temu transport towarów staje się dużo łatwiejszy. Kosze można łączyć oraz ustawiać jeden na drugim, co pozwala znacznie zmniejszyć ilość wykorzystanej powierzchni magazynowej lub samochodów transportowych.

Kosze metalowe przemysłowe mają jedną ścianę ruchomą. Dzięki temu załadunek i rozładunek gitterboxa jest znacznie łatwiejszy. Jednocześnie pojemniki są składane, co obniża koszt transportu powrotnego.

Zastosowanie gitterboxów

Kosze metalowe przemysłowe najczęściej spotkamy w branży motoryzacyjnej. Sprawdzają się również z branży budowlanej i wszędzie tam, gdzie towar nie ma regularnych kształtów, a jego waga jest znaczna.

Przechowując ciężkie towary można sobie ułatwić pracę dzięki wykorzystaniu wózków widłowych. Standardowe rozmiary przemysłowych koszy metalowych pozwalają na załadowanie ich na wózek z każdej strony. Ładowanie ułatwiają cztery nóżki, w które są wyposażone gitterboxy.

Warto pamiętać, że gitterbox jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne, dzięki temu świetnie nadaje się do przechowywania odpadów wielkogabarytowych.

Gitterbox to kosz, który pomaga zachować w firmie porządek. Jednocześnie ułatwia ochronę towarów przed zniszczeniem. Składane kosze metalowe przemysłowe pomagają również ograniczyć koszty transportu i magazynowania, co ma ogromne znaczenie dla przedsiębiorców.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *