Blog

Praca biurowa, pomimo że wydaje się lekka i przyjemna może spowodować wady postawy, bóle kostno-mięśniowe oraz problemy z krążeniem czy oddychaniem. Dzieje się tak, gdy do długotrwałego siedzenia przed komputerem używamy nieodpowiednich krzeseł, które przyczyniają się do dyskomfortu i złego samopoczucia. Dlatego też, przy wyborze krzeseł do biura starajmy się znaleźć taki model, który oprócz swojej funkcjonalności będzie dbał o naszą prawidłową postawę siedzącą.

Krzesła biurowe

Krzesła biurowe to jedne z niezastąpionych meble w każdym biurze – używane są do pracy przy biurku, podczas wykładów, szkoleń oraz prezentacji.

Z szeregu dostępnych na rynku meblarskim krzeseł biurowych na szczególną uwagę zasługują:

– krzesła biurowe ergonomiczne
– krzesło biurowe obrotowe

Krzesła biurowe ergonomiczne to nowoczesne i funkcjonalne meble, doskonałe zarówno do prac biurowych, jak i przydatne w domu.Odpowiednio zaprojektowane krzesło powinno nie tylko być wygodne, ale również musi zapewniać użytkownikowi szeroki zakres możliwości. Z tego powodu, krzesła biurowe ergonomiczne wyposaża się w mechanizmy ułatwiające podnoszenie lub opuszczanie siedziska, regulowanie kąta nachylenia oparcia, dodaje się podłokietniki, o które można oprzeć przedramię, a niektóre modele wyposażone są w zagłówki, odciążające napięcia mięśniowe szyi i karku. Ważne jest, by linia krzesła była dopasowana do sylwetki użytkownika i uwzględniała wszystkie naturalne krzywizny kręgosłupa.Na rynku znajdziemy różne modele krzeseł ergonomicznych, dostosowanych do długotrwałych prac w pozycji siedzącej. Jednym z modeli jest krzesło, którego oparcie wykonane zostało ze sztywnej, odpowiednio wyprofilowanej siatki. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienie właściwej wentylacji krzesła podczas użytkowania go przez pracownika, co przedkłada się na jego komfort siedzenia.

Krzesło biurowe obrotowe

Krzesła ergonomiczne oprócz mechanizmów podnoszących i opuszczających siedzenie czy oparcie, zaopatrzone są w mechanizm jezdny, składający się ze stelaża i zwrotnych kółek. Takie krzesło ułatwia przemieszczanie go z miejsca na miejsce, a także ułatwia pracę wykonywaną na kilku stanowiskach. Dzięki kółkom łatwo je można dosunąć i odsunąć od biurka bez potrzeby wstawania.Krzesła obrotowe znakomicie sprawdzają się w biurze, jak i w domu – modele dziecięce i młodzieżowe, a także fotele gabinetowe są świetnie przystosowane do wymogów użytkowników i zapewniają im wysoki komfort siedzenia. Większość modeli zaopatrzonych jest w miękką tapicerkę, niektóre wykonane są w całości z drewna lub tworzywa sztucznego.Każdy rodzaj krzesła biurowego produkowany jest z wysokiej jakości materiałów, jest odporny na czynniki zewnętrzne i doskonale odgrywa swoją rolę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *