Blog

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej nawiązują kontakty handlowe z przedstawicielami różnych krajów. Rozpoczynają procedury importowania produktów, które w naszym kraju są droższe. Ich wwiezienie do kraju, lub zlecenie ich produkcji poza granicami jest zatem tańszym rozwiązaniem. Często przy eksporcie towarów jedynym zadaniem przedsiębiorstwa jest przepakowywanie produktów do odpowiednich opakowań. Jakie korzyści daje produkcja towarów poza granicami? Czym jest dropshipping? Czy przepakowywanie towarów jest zawsze konieczne?

Produkcja zagraniczna i import do Polski

W wielu wypadkach produkcja poza granicami Polski jest zdecydowanie tańsza. Mimo relatywnie niezbyt drogiej siły roboczej, stworzenie linii produkcyjnej dla towarów o wysokiej technologii jest bardzo kapitałochłonne. Nawet duże przedsiębiorstwa preferują zlecać produkcję tam, gdzie jest ona po prostu tańsza. Aktualnie można skontaktować się bardzo szybko z fabrykami w każdym kraju na świecie i zlecić produkcję towaru, który chce się sprzedawać. Szczególnie kraje azjatyckie przyjmują często takie zlecenia produkcyjne. W wielu wypadkach w kontenerze, który jest przesyłany drogą lotniczą lub morską znajdują się produkty do natychmiastowego wprowadzenia na rynek. Nie zawsze jest nawet konieczne Przepakowywanie towarów w opakowania – wielu producentów wyszyła towary wraz z dopasowanymi do potrzeb opakowaniami.

Dropshipping jako szczególna forma importowania i sprzedaży towarów

Coraz popularniejsza formą prowadzenia biznesu związanego z importem towarów jest dropshipping. Polega on na stworzeniu sklepu, który działa w systemie magazynowym hurtowni lub sklepu na innym portalu aukcyjnym. Po zakupie w sklepie internetowym, zamówienie jest wysyłane prosto od producenta, lub z hurtowni. Sprzedawca nie ingeruje właściwie w proces wysyłki – nie jest konieczne przepakowywanie produktów ani obsługa logistyczna. Wszystko to obejmuje umowa z hurtownią.

Przepakowywanie produktów – kiedy jest konieczne?

Import od różnych producentów różni się w sposób znaczący. Szczególnie jeśli planuje się sprzedawać odmienne produkty – często konieczne jest zatem przepakowywanie towarów. Czasem wystarczy dołączenie do opakowania instrukcji w języku polskim, zdarza się jednak, że konieczne jest zupełne wymienienie opakowania. Wszystkie te czynniki wpływają na całościowy proces importu towarów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *