Skip to content Skip to footer

Co to jest Instagram i jak go prowadzić?

Media społecznościowe to narzędzia, których popularność w ostatnich latach wzrosła. Nic dziwnego. Wyróżnia je możliwość dwustronnej komunikacji, nawiązywania nowych relacji czy reklamowania własnego biznesu. Poza Facebookiem, równie chętnie internauci korzystają z Instagrama. W artykule wyjaśnimy, co to jest Instagram i na co zwrócić tam uwagę.

Instagram co to jest – prosta definicja

Można się domyślić, jak wyglądałaby uliczną sonda skierowaną głównie do starszych ludzi, gdyby zadano pytanie: jak podoba się im instagram co to jest proszę pana, nie rozumiem? Odpowiedzieliby także pytaniem.

Warto więc jakoś prostym językiem opisać im, czego dokładnie dotyczy to słowo. Najłatwiej powiedzieć, że jest to jeden z kanałów mediów społecznościowych. Taka aplikacja w internecie, która pozwala na dzielenie się zdjęciami oraz krótkim materiałami wideo, oznaczonymi tzw. hasztagiem (znakiem pomagającym innym szybko znaleźć daną tematykę). Wymaga jednak posiadania smartfona.

Co jest najważniejsze na Instagramie?

Oczywiście wspomniane hasztagi. To one pełnią istotną rolę w docieraniu do nowych osób. Muszą wpasować się w tematykę, jaką przedstawia zdjęcie. Wtedy jest szansa, że fotografia wyświetli się dla dużej liczby użytkowników.

Pamiętajmy jednak, aby nie stosować zakazanych hasztagów. Co więcej, nie powinno się także zbyt często korzystać z tych samych słów poprzedzonych odpowiednim znakiem na klawiaturze. Dlaczego? Bo można zostać zbanowanym (zablokowanym)

Ile czasu zajmuje nam Instagram?

Wiemy już, co to jest Instagram. To aplikacja, która uzależnia. Jedne osoby będą poświęcały jej mnóstwo godzin, wrzucając ciągle nowe zdjęcia i filmiki. Inne wejdą tam raz na jakiś czas. Jeżeli jednak ktoś prowadzi własny biznes, portal internetowy, sklep itp., to wtedy musi codziennie siedzieć przed ekranem smartfona.

Nie tylko chodzi o to, aby dodawać odpowiednie fotografie i odpisywać na komentarze itd. Trzeba także wiedzieć, co zrobić w celu dotarcia do potencjalnych klientów – kolejnych obserwujących osób. Można np. wykupić reklamy, które nie są bardzo drogie. Wystarczy 4 zł na dzień i już nasza marka będzie coraz bardziej znana.

Instagram co to takiego i dlaczego miliony ludzi na świecie nie potrafią bez niego żyć? Na te pytania nie ma trudnych odpowiedzi. Jak już wyżej wyjaśniliśmy, po pierwsze narzędzie to umożliwia udostępnianie swoich ciekawych zdjęć, a po drugie dzięki niemu da się rozwinąć własną stronę internetową i zwiększyć jej zasięgi (na Instagramie w biogramie można wklejać linki do artykułów, postów itp.).

Leave a comment