Skip to content Skip to footer

Odpowiednie pojemniki to porządek w firmie

Zachowanie porządku w każdej firmie jest bardzo ważne. Nie tylko dobrze świadczy o przedsiębiorstwie, ale także ułatwia zarządzanie. Utrzymanie porządku oraz transport bardzo ułatwiają odpowiednie pojemniki.

Metalowe kosze i ich zamienniki

Powszechnie znane i wykorzystywane są tzw. gitterboxy. Są to metalowe kosze, w których można przechowywać i przewozić większość produktów. Obecnie na rynku pojawiła się dla nich bardzo ciekawa alternatywa. Są to pojemniki zrobione z tworzywa sztucznego. Wytrzymałością i trwałości dorównują swoim metalowym pierwowzorom, a mają też sporo dodatkowych zalet.

Jeśli więc potrzebujesz dobrych pojemników, zastanów się nad metalowym lub plastikowym gitterboxem.

Zalety gitterboxa

Typowy, klasyczny gitterbox jest wykonany z metalowej siatki. Co ważne, gitterbox wymiary ma ustandaryzowane na całym świecie. Wszędzie są one takie same dla poszczególnych rozmiarów. Ułatwia to sztaplowanie i transport.W metalowych koszach znakomicie przechowuje się różnego rodzaju produkty i półprodukty metalowe. Dzięki uchylnym klapom można bez problemu załadować i przewozić nawet nietypowe elementy.

Ażurowa konstrukcja zapewnia doskonałą wentylację. Wadami tej popularnej konstrukcji są przede wszystkim spory hałas przy niektórych zastosowania, możliwość korozji i spory ciężar.

Czym wyróżniają się plastikowe pojemniki

Tworzywo, które stosuje się do wyrobu gitterboxów jest wyjątkowo wytrzymałe na oddziaływania mechaniczne i chemiczne. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Wystarczy zwykłe mycie wodą z detergentem. Bez problemu można je też dezynfekować.Plastikowy gitterbox wymiary ma ujednolicone, podobnie jak metalowy. Także jest produkowany w rozmaitych rozmiarach. Plastikowe skrzyniopalety wyróżnia możliwość ich składania. Jest to ogromną zaletą przy transporcie pustych pojemników. Poskładane zajmują bardzo niewiele miejsca. Także ich waga jest dużo niższa niż metalowego.

Co wybrać?

Wybór na pewno nie jest łatwy. Oba rodzaje pojemników są przeznaczone do użytkowania przez wiele lat. Zarówno gitterbox metalowy, jak i plastikowy nadają się do recyklingu. Można je też bez problemu naprawiać. Jeśli potrzebujesz pojemników, które muszą być utrzymywane w idealnej czystości, to powinieneś postawić na plastikowe skrzyniopalety. Podobnie, gdy niezbędna jest dopasowana pokrywa lub pojemniki mają służyć do transportu.

Leave a comment