Skip to content Skip to footer

Co packing

Firmy produkcyjne lub importujące towary nie zawsze mają zbyt duże powierzchnie magazynowe lub też nie zawsze zatrudniają zbyt dużą ilość pracowników. Wszystko kosztuje a dla sklepów internetowych czy małych producentów koszty jak najbardziej się liczą. Chcąc zmniejszyć koszty pracy lub wynajmów magazynów podpisują, tego rodzaju firmy, umowy z firmami zewnętrznymi, które oferują usługę zwaną copacking.
Przepakowywanie i pakowanie towarów nie musi odbywać się w miejscu produkcji, może mieć miejsce zupełnie gdzie indziej.

Co oznacza co packing?

Co packing to inaczej przepakowywanie towarów, pakowanie towarów do pojedynczych opakowań ze zbiorczych, łączenie produktów w promocyjne pakiety, dołączanie do towarów specjalnych kuponów rabatowych lub próbek. Dodatkowo firmy zajmujące się przepakowywaniem projektują również dane opakowania dla danych towarów. Niejednokrotnie zatem może się zdarzyć, że ten sam towar jest zapakowany w zupełnie różne opakowania i sprzedawany przez sklepy z różnych sieci.

Co jeszcze proponują firmy co packingowe?

Zewnętrzne firmy, które zajmują się usługą zwaną copacking dodatkowo projektują opakowania, zajmują się dystrybucją towarów, planują transporty, magazynują zapakowane już produkty oraz mają pełny kontakt z klientem. Kontakt z klientem oznacza, że takie firmy zajmują się zamówieniami, reklamacjami, zwrotami i wymianami. jest to bardzo ważna usługa szczególnie jeśli chodzi o działalność sklepów internetowych.

Czy współpraca z taką firmą jest korzystna?

Podpisanie umowy z zewnętrzną firmą, która proponuje usługi przepakowywania oraz usługi dodatkowe jest korzystna szczególnie dla małych firm jak i sklepów online. Zlecając takie usługi nie trzeba posiadać zbyt dużej przestrzeni magazynowej, zatrudniać projektantów i specjalne osoby do pakowania. Także nie ma potrzeby zaopatrywania się w specjalne maszyny pakujące i foliujące. Sklepy odzieżowe, kosmetyczne, farmaceutyczne, dystrybutorzy chemii gospodarczej najczęściej są klientami firm oferujących usługi przepakowywania. Tak samo jak producenci czy importerzy towarów z Chin.

Jak wybrać najlepszą firmę

Firmy zajmujące się przepakowywaniem towarów powinny być firmami solidnymi. Nigdy nie powinny się spóźniać z wypełnianiem swoich zleceń, przepakowywane przez nich towary powinny być zapakowane schludnie i bardzo ładnie. Zatem istotny jest wybór odpowiedniej firmy.

Leave a comment