Skip to content Skip to footer

Jakie zadania może zlecić firma biurom prowadzącym księgowość w Katowicach?

Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę, jak skomplikowane i trudne są często zagadnienia związane z prowadzeniem księgowości w swojej firmie. Dlatego coraz częściej takie zadania są zlecane biurom prowadzącym księgowość w Katowicach.

Jakie usługi związane z podatkami są wykonywane przez biuro rachunkowe?

Przede wszystkim na zlecenie klientów firmowych biura rachunkowe prowadzą rejestry, ewidencje oraz inne zestawienia zbiorcze, gdzie wprowadzane są wszystkie dokumenty, jakimi posługuje się firma w swojej działalności.

Odbierane od klienta rachunki, faktury oraz inne dokumenty księgowe stanowią podstawę do prawidłowego rozliczenia należnych budżetowi państwa podatków, takich, jak podatek od towarów i usług VAT, podatek dochodowy, czy też akcyzowy.

Prawidłowe rozliczenie oraz odprowadzenie do urzędów należnych podatków jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, dlatego niewywiązanie się z niego może skutkować dotkliwymi sankcjami karnymi.

Jakie dodatkowe usługi oferują biura prowadzące księgowość w Katowicach?

Oprócz naliczania zobowiązań podatkowych, biuro księgowe zajmuje się także wszelkimi aspektami kadrowymi i płacowymi. Naliczane są podatki od wynagrodzeń, obowiązkowe składki na ubezpieczenia społeczne oraz fundusze, które obowiązują w danej branży gospodarczej.

Pracownicy biura rachunkowego mogą z upoważnienia przedsiębiorcy reprezentować jego firmę przed stosownymi urzędami, zdejmując ten przykry i czasochłonny obowiązek ze zleceniodawcy. W ten sposób właściciel firmy może zaoszczędzić sporo czasu i poświęcić go na zasadniczą działalność.

Profesjonalne biuro rachunkowe jest także kompetentnym doradcą w optymalizacji kosztów działalności gospodarczej, może sporządzać plany rozwoju firmy, a także doradzać najlepsze źródła finansowania innowacyjnych programów.

Dlaczego warto powierzyć księgowość zewnętrznej firmie rachunkowej?

Przede wszystkim jest to o wiele tańsza opcja niż stałe utrzymywanie własnych służb księgowych. Powierzając biurom rachunkowym prowadzenie księgowości przedsiębiorca jest pewien swojego bezpieczeństwa podatkowego.

Kompetentni pracownicy biura działają elastycznie zgodnie z potrzebami i preferencjami klienta, dlatego może on w pełni poświęcić swój cenny czas na bieżącą działalność firmy.

Gwarancją prawidłowych rozliczeń podatkowych są stosowne zezwolenia, jakimi dysponuje biuro, a także posiadanie specjalnego ubezpieczenia od skutków ewentualnych błędów i nieprawidłowości mogących wystąpić w tak skomplikowanej i trudnej materii.