Blog

Biuro rachunkowe w Katowicach jest rzetelną firmą, skrupulatnie wykonującą powierzone jej obowiązki. Jego szeregi zasilają doświadczeni pracownicy, którzy doskonale odnajdują się w swoim zawodzie. Najważniejsze jest dla nich działanie zgodnie z prawem i jednoczesne dbanie o dobro klienta.

Cel biura rachunkowego

Celem firmy jest pomoc w rozwoju przedsiębiorstw w Polsce. Swoją pracą wspierają zarówno duże, jak i małe przedsiębiorstwa. Jeśli myślisz o założeniu swojej działalności, oni chętnie Ci w tym pomogą. Pierwsze kroki nie należą do łatwych, dlatego warto, aby ktoś nas poprowadził. Firma godna zaufania, której możesz powierzyć część obowiązków i doradzić się niemalże w każdej sprawie, to cenny skarb.

Doświadczony zespół biura rachunkowego w Katowicach, przeprowadzi analizę profilu, dostosuje formę rozliczeń podatkowych i pomoże w znalezieniu innych źródeł finansowania. Jest to świetna opcja dla tych, którzy mają pomysł na biznes, ale rachunkowość, nie jest ich mocną stroną. Warto więc oddać część obowiązków, specjalistom, którzy Cię z nich wyręczą.

Co oferuje firma?

Biuro rachunkowe w Katowicach oferuje usługi przede wszystkim z zakresu księgowości, czyli np. prowadzenie ksiąg rachunkowych, zgodnie z przepisami o rachunkowości, rozliczeń ewidencji ryczałtowych, z tytułu podatku VAT oraz rozliczeń na zasadach KPiR. Przygotowuje wnioski kredytowe, zajmuje się budżetem, pomaga rozliczyć się z opłat za usługi, a także sporządza różnego rodzaju sprawozdania np. dla Narodowego Banku Polskiego, GUS czy roczne podsumowanie.

Oferuje także swoje doradztwo, jeśli chodzi o wdrożenie polityki rachunkowości i systemu obiegu dokumentów. Poza tym pomoże uporać się z wieloma kwestiami prawnymi, organizacyjnymi i co najważniejsze przygotuje za Ciebie niezbędne dokumenty i przekaże je odpowiednim instytucjom.

Dział kadr i płac

Biuro rachunkowe pozwala Ci zająć się w stu procentach rozwojem swojej firmy, odciążając Cię od innych zajęć, związanych z jej prowadzeniem. Kwestie rachunkowości nie muszą Cię niepokoić, wystarczy, że wybierzesz odpowiedni zespół. Pogodzenie tworzenia firmy ze wszystkimi formalnościami, nie jest proste dla początkującego przedsiębiorcy.

Możesz zlecić, aby zespół zajął się rozliczaniem pracowników i sporządzaniem deklaracji do ZUS. W dodatku klient może liczyć na doradztwo odnośnie najkorzystniejszej formy zatrudnienia. Biuro posiada także kontakt z instytucją ZUS, a więc pomoże nam odnośnie rozliczeń, czy kontroli.