Blog

Wynajęcie lokalu nie jest tak łatwe, jakim może się wydawać. Podpisanie umowy powinno poprzedzać przeanalizowanie rynku i stworzenie planu. Dotyczy to w szczególności lokali użytkowych (usługowych). Przeliczenie ewentualnych zysków, kosztów, określenie niezbędnych do wykonania działań i ich ceny pomoże dokonać opłacalnego wynajmu.

Lokal gotowy czy do wykończenia?

Niektóre Lokale do wynajęcia w Katowicach oddawane są w stanie niemalże surowym; właściciel przygotowuje je do użytku, ale za adaptację odpowiada już wynajmujący. Niekiedy jest to dość kosztowne, zwłaszcza jeśli działalność wymaga kompletnego, specjalistycznego wyposażenia.

Z drugiej strony, w pełni wyposażony lokal wiąże się naprawdę ze sporym kosztem samego wynajmu. Trzeba wtedy być pewnym, że ten comiesięczny wydatek zwróci się. Jeśli działalność nie jest konkurencyjna, ma niszowy charakter, lokalizacja jest nieodpowiednia itd., najemca może wkrótce żałować podjętej decyzji.

Wynajem to nie wszystko

Część przedsiębiorców cieszy się z atrakcyjnego lokalu i uznaje, że dobra lokalizacja wystarczy – niestety nie zawsze. Niektóre lokale do wynajęcia w Katowicach znajdują się w pobliżu innych podobnych lub w obrębie budynku wpasowanego w miejski krajobraz. Mogą mieścić się tuż przy ulicy, obok setek innych lokali.

W takiej sytuacji trzeba brać pod uwagę koszty promowania działalności. Lokal musi być widoczny, klient powinien móc łatwo go znaleźć – w innym przypadku być może pójdzie do konkurencji, którą zauważy z większą łatwością. Obecnie nawet prosta reklama kosztuje, dlatego trzeba od razu dokonać wstępnych wyliczeń.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *