Blog

Wózki widłowe różnią się pomiędzy sobą nie tylko napędem, ale również wielkością kabiny, w przypadku wózków jezdnych, systemem podnośnikowym, udźwigiem, a także długością wysięgnika czy też masztu. W związku z tym wybór jest ogromny i można go ściśle dopasować do potrzeb. Szczególną specyfikę posiadają magazyny wysokiego składowania. Wózki widłowe Śląsk przeznaczone do magazynów wysokiego składowania sprawdzą się tu doskonale.

Wózki widłowe Śląsk – gwarancja bezpiecznej pracy w magazynie

Wybór rzetelnej i doświadczonej firmy oferującej sprzedaż i wynajem wózków widłowych jest nieodzowny jeśli chce się zachować bezpieczeństwo pracy swoich pracowników. Zakup wózków widłowych to nie tylko korzystna cena, ale przede wszystkim odpowiednie dopasowanie do warunków pracy. Zatem trzeba zwrócić uwagę na wysokość składowania towarów, aby maszt wózka widłowego wysokiego składowania był stabilny i wysięg odpowiednio wysoki. Można znaleźć wózki widłowe, które umożliwiają podnoszenie palet i towarów na wysokość nawet do 13 metrów. Operator siedzący w przestronnej kabinie obsługuje podnośnik za pomocą dźwigni sterującej, a do dyspozycji ma również czytelny wyświetlacz. Jednak wszystkie usprawnienia technologiczne nie wystarczą, aby prawidłowo obsługiwać sprzęt. Dlatego niezbędne jest uzyskanie przez pracowników odpowiednich uprawnień, które przyznawane są przez Urząd Dozoru Technicznego. Praca w magazynie wysokiego składowania jest wyjątkowo wymagająca. Tutaj potrzeba doskonałego opanowania manewrowania w wąskich alejkach, a także precyzyjnej obsługi podnośnika. Do tego konieczne jest bieżące kontrolowanie stanu wózka widłowego. Jednak czasem konieczne jest skorzystanie z usług serwisu.

Serwis wózków widłowych Śląsk – zawsze do dyspozycji klientów

Niezależnie od tego czy wynajmują Państwo wózki widłowe czy decydują się na ich zakup do dyspozycji jest serwis wózków widłowych Śląsk. W przypadku zakupu jest to serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wynajem objęty jest umową w ramach której także gwarantowany jest serwis przez cały okres trwania umowy. W przypadku niewielkich usterek, czy ubytku płynów można liczyć na serwis w siedzibie firmy. Wykwalifikowani pracownicy sprawnie przeprowadzają potrzebne naprawy, a także załatwiają kwestie formalne w UDT. Dzięki temu wózki widłowe zawsze dopuszczone są do użytkowania zgodnie przepisów prawa. Czasem w przypadku awarii całych układów, konieczności wymiany podzespołów niezbędne jest wzięcie wózka na lawetę i przewiezienie do warsztatu, gdzie po naprawie znów odzyskuje się stan dobry wózków widłowych.