Skip to content Skip to footer

Tereny inwestycyjne na Śląsku

Zakup nieruchomości inwestycyjnych to duże wyzwanie i trudna decyzja, przy dokonywania której warto jest skorzystać z pomocy i fachowej wiedzy ekspertów. Szczęśliwie w obecnych czasach istnieje wiele takich firm, gotowych pomóc przedsiębiorcom przy zakupie czy najmie nieruchomości

Pojęcie gruntu inwestycyjnego

Wydawać by się mogło, iż nie istnieje nic prostszego od definicji tego, czym jest grunt inwestycyjny. Można powiedzieć, że to po prostu taka nieruchomość, na której, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego i innymi dokumentami można dokonywać inwestycji. W praktyce jednak grunty inwestycyjne to przede wszystkim takie tereny, na zakupie czy najmie których się nie straci, ale wręcz zyska.Reprezentatywne przykłady nieruchomości inwestycyjnych można znaleźć zaglądając pod ten adres https://metropolis.pl/. Wszystkie nieruchomości, odnośnie których zawarte zostały oferty usytuowane są na terenie województwa śląskiego, nie trudno jednak okryć, iż są to grunty z bardzo dużym potencjałem, sprzedawane czy wynajmowane często już na etapie budowy sąsiednich obiektów infrastrukturalnych, które przesądzić mogą o ich późniejszej atrakcyjności.

Lepiej kupować czy wynajmować

Odpowiedź na tak postanowione pytanie stanowi dość skomplikowaną kwestię, wszystko zależy bowiem od uwarunkowań aktualnych w danym czasie. Czasami to zakup może okazać się bardziej korzystny, przykładowo w sytuacjach, kiedy ceny danych terenów inwestycyjnych nie są jeszcze bardzo duże. Dla odmiany, pojawiają się również przypadki, kiedy dla dobra firmy konieczne jest przykładowo otwarcie oddziału na danym terenie, a nie stać jej na zakup i budowę nieruchomości. Wszystko zależy zatem od sytuacji i aktualnych uwarunkowań.Wchodząc na wspomnianą już stronę https://metropolis.pl/ znajdziemy liczne atrakcyjne nieruchomości przeznaczone zarówno do kupienia, jak i pod najem. Znając zatem swoje potrzeby w tej materii, dobranie odpowiedniego terenu inwestycyjnego nie powinno stanowić skomplikowanej kwestii.

Dotacje na zakup terenu inwestycyjnego

Przy planowaniu zakupu terenu inwestycyjnego dobrze jest wiedzieć, iż w określonych sytuacjach na ten cel można otrzymać dotację. Przykładowo jeżeli przedsiębiorca startuje w konkursie o uzyskanie funduszy na wdrożenie danego produktu, powinien wiedzieć, iż większość konkursów umożliwi mu przeznaczenie części dotacji na zakup nieruchomości.Otrzymanie dotacji to jednak często bardzo długotrwały proces, warto zatem w pierwszej kolejności rozejrzeć się za nieruchomościami w atrakcyjnej cenie.

Leave a comment