Blog

Jest wiele powodów, dla których dorośli ludzie zaczynają naukę języka obcego. Często jest to chęć podwyższenia swoich kwalifikacji, zmiany pracy na lepiej płatną. Nierzadko słuchacze chcą również po prostu lepiej porozumiewać się na wakacjach za granicą. Tak czy inaczej, każdy powód jest dobry, aby zadbać o swój rozwój.

Nauka samodzielna?

Samodzielna nauka języka obcego wymaga ogromnej motywacji. Nie każdy jest w stanie zdobyć się na taki krok i regularnie samodzielnie się uczyć. Trzeba przecież zakupić podręczniki do nauki i systematycznie przechodzić przez wszystkie rozdziały. Bez wsparcia nauczyciela jest to bardzo trudne.

W procesie nauki języka obcego bardzo ważne jest, aby obok ucznia był nauczyciel, który jest w stanie pomóc, wytłumaczyć zagadnienia gramatyczne, potwierdzić właściwą wymowę słów. Nauka z samouczka zakupionego w księgarni może być dobra na początek, ale na pewno nie doprowadzi ucznia do wysokiego poziomu.

Nauka w szkole językowej

Nauka w szkole językowej oznacza systematyczne, najczęściej odbywające się razem dwa razy w tygodniu spotkania z nauczycielem, który na bieżąco monitoruje cały proces nauczania. Taka osoba posiada przygotowanie pedagogiczne i jest w stanie również zmotywować ucznia do pracy, jeśli ten ma kryzys. Często zdarza się to podczas nauki języka obcego. Pojawiają się przecież trudne momenty.

Czasami jakieś zagadnienie z gramatyki nie jest do końca jasne, uczeń nie potrafi zapamiętać pisowni niektórych słów albo po prostu traci zapał do nauki. Wtedy rolą nauczyciela jest zorientować się, jakie są przyczyny kryzysu i wspomóc swojego ucznia.

Troska o ucznia

Szkoła językowa Katowice to placówka, w której pracują najlepsi nauczyciele, posiadający doskonałe kompetencje i doświadczenie, ale także cudownie zaangażowani w proces nauczania swoich uczniów. To bardzo ważne, aby widzieć nie tylko postępy ucznia w nauce, ale także zwrócić uwagę na to, jak uczeń się zachowuje i czy wszystko u niego w porządku.

Szkoła językowa Katowice zatrudnia nauczycieli, którzy troszczą się o swoich uczniów w każdym wymiarze. Na lekcjach w grupach zawsze każdy uczeń jest zauważony, każdy ma szansę się wypowiedzieć. Nikt nie jest dyskryminowany. Tak właśnie powinny wyglądać dobrze przeprowadzone lekcje.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *