Blog

Im starsza moneta, tym bardziej wartościowa. Jeśli jesteś posiadaczem wiekowej monety polskiej lub zagranicznej, sprawdź, ile jest warta. Być może jesteś właścicielem skarbu, za którego możesz otrzymać pokaźną gotówkę. Chcesz wymienić kolekcjonerską monetę na złotówki?

Gdzie sprawdzić wartość historycznej monety?

Pieczołowicie przechowywana moneta z dziada pradziada z każdym rokiem jest coraz bardziej wartościowa. Wiedzą o tym zbieracze monet, a ich klasery można porównać do sejfu pełnego złota. Jeśli nie masz żyłki kolekcjonera i chcesz wymienić swoją historyczną monetę na pieniądze, jakimi obecnie obracamy na rynku, znajdź zaufanego kupca.

Aby sprzedać swój numizmatyczny przedmiot w dobrej cenie, sprawdź jego wartość u znawców i miej pewność, że faktycznie stałeś się dziedzicem fortuny. Możesz pójść z monetą do sklepu kolekcjonerskiego stacjonarnego i tam dokonać rozeznania o jej kursie. Możesz też wszystkiego dowiedzieć się przez Internet, korzystając z https://coinart.pl/. Wystarczy, że prześlesz zdjęcie przedniej i tylnej strony posiadanej monety.

Jak działa sklep internetowy z monetami historycznymi? – Coinart bez tajemnic

Próbowałeś znaleźć kupca na swoją monetę i trafiałeś na strony internetowe sklepów, które ukrywały ceny monet historycznych? W coinart.pl ceny są jawne, a zawodowi znawcy wiekowych pieniędzy szybko i precyzyjnie wycenią posiadaną przez Ciebie unikatową monetę.

Bez problemu możesz też sprawdzić w zakładce coinart kursy niektórych monet będących aktualnie na stanie sklepu. Do wglądu są zdjęcia rewersu i awersu każdej monety wystawionej na sprzedaż. W sklepie tym możesz kupić i sprzedać także stare banknoty, złoto i srebro o różnych próbach.

Jaką cenę ma stara moneta?

Każda historyczna moneta ma swoją cenę nominałową, ale w obrocie kolekcjonerskim jej wartość jest różna. Wpływa na to surowiec, z jakiego została wykonana. Ważny jest również rok jej bicia, a także stopień jej zniszczenia. Im jest ona w lepszym stanie, tym wyższa jej cena.

Na wartość jednostkową wpływa również ilość unikatowych sztuk na świecie. Im jest ich mniej, tym więcej są warte. Należy nadmienić, że aby stara moneta miała jakąkolwiek wartość kolekcjonerską, musi być wybita przed rokiem 1990. Oznacza to, że pieniądz nabiera takiej wartości dopiero po upływie 32 lat.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *