Skip to content Skip to footer

Praca w Niemczech – sposoby na jej znalezienie

Coraz więcej osób poszukuje zatrudnienia na rynkach zagranicznych. Największym powodzeniem cieszy się jednak rynek naszych niemieckich sąsiadów. Przede wszystkim wynika to ze stosunkowo niewielkiej odległości, a ponadto dosyć bogatej oferty zatrudnienia dla pracowników o różnych kwalifikacjach. Jak zatem znaleźć pracę w Niemczech?

Skorzystaj z usług pośrednictwa pracy

Obecnie funkcjonuje wiele firm trudniących się w rekrutowaniu pracowników na rynki zagraniczne. Wśród dostępnych ofert są właśnie te na terenie Niemiec. Bardzo często oferty zawierają również nocleg dla pracowników, jak i dojazd do pracy w Niemczech.

Aby móc uzyskać zatrudnienie za pomocą pośrednika wystarczy zgłosić się do jego placówki z aktualnym CV lub po prostu wysłać je na adres e-mail. Po zapoznaniu się z naszym życiorysem zawodowym pracownik tego typu firmy skontaktuje się z nami, aby przedstawić nam oferty pracy, na które spełniamy wymagania.

Poszukaj zatrudnienia samodzielnie

Jeżeli chcemy znaleźć zatrudnienie na terenie Niemiec we własnym zakresie musimy liczyć się z tym, że wymagana będzie znajomość języka niemieckiego. Bardzo często takie rozmowy odbywają się przy użyciu różnego rodzaju komunikatorów w związku z czym koniecznym będzie znajomość języka choćby na poziomie komunikatywnym. Oczywiście, jeżeli planujemy wysłać swoją aplikację na stanowisko specjalistyczne, wówczas nie wystarczy jedynie podstawowa znajomość wyżej wspomnianego, a raczej średniozaawansowana lub nawet biegła.

Dodatkowo należy pamiętać o tym, że w sytuacji, kiedy podejmiemy decyzję o samodzielnym znalezieniu zatrudnienia na naszych barkach również będzie spoczywać znalezienie zakwaterowania oraz dojazd do pracy w Niemczech we własnym zakresie. W związku z czym jeżeli wcześniej nie mieliśmy doświadczenia w pracy za granicą, wówczas warto skorzystać ze wsparcia, przynajmniej na początku.

Pośrednik czy samodzielne znalezienie pracy – co wybrać?

Tak naprawdę wszystko uzależnione jest od naszych preferencji. Jeżeli czujemy się na siłach, wówczas możemy spróbować swoich sił w samodzielnym zorganizowaniu wszystkiego. Jeżeli jednak nie znamy zbyt dobrze języka wówczas lepiej posilić się agencją pracy tymczasowej.

Warto pamiętać też o tym, aby dokładnie sprawdzić agencję z usług której będziemy korzystać. Na rynku niestety jest wielu nieuczciwych pośredników, którzy zachęcają do skorzystania z dostępnych u nich ofert, a kiedy dochodzi do wyjazdu wówczas okazuje się, że trzeba borykać się z wieloma problemami, które niestety czasami nie pozwalają na zarobienie pieniędzy.

Leave a comment