Skip to content Skip to footer

Pomyśl o innej stronie internetowej dla Twojego biznesu

Chociaż rozwój internetu galopuje, trudno wyobrazić sobie chociażby prowadzenie własnego biznesu bez korzystania z sieci, wielu właścicieli firm popełnia jeden poważny błąd. Nie zdają sobie sprawy z tego, że ich główna strona firmowa, projektowana do przeglądania na komputerze, na innych urządzeniach nie sprawdza się już tak dobrze.

Strona na urządzenia mobilne

Główną stronę internetową naszej firmy zwykle projektujemy z myślą o przeglądaniu jej na komputerze. Warto wiedzieć jednak o tym, że tak zaprojektowana strona nie wyświetla się prawidłowo na innych urządzeniach. Mobilna wersja strony na telefon czy tablet musi być zaprojektowana osobno. Tylko wtedy jej przeglądanie będzie dla użytkownika przyjemne. Jeżeli strona źle się wyświetla na przykład na komórce lub tablecie lub niemożliwe jest odnalezienie na niej ważnych zakładek, użytkownik najczęściej rezygnuje z jej przeglądania. Dlatego właśnie strona mobile-friendly powinna być projektowana wraz ze stroną na komputer.

Dlaczego strona mobile-friendly ma tak duże znaczenie?

Mobilna wersja strony internetowej z roku na rok ma coraz większe znaczenie. Dlaczego? To zupełnie proste i zrozumiałe. Współcześni użytkownicy internetu tak naprawdę znacznie częściej korzystają z przeglądania stron na swoich urządzeniach mobilnych, niż na komputerze. Telefony komórkowe z dostępem do szybkiego internetu, z dużymi wyświetlacza mi, właśnie to wszystko zrewolucjonizowały. Dzisiaj nawet seriale ogląda się na komórkach, rzadziej na tabletach. Jeżeli w porę strona na urządzenia mobilne nie zostanie zaprojektowana, nasz biznes może stracić naprawdę wielu klientów. Wyszukując różnego typu usług oraz produktów lub nawet dokonując zakupów w sklepie online, najczęściej korzystamy z urządzeń mobilnych.

Kiedy zlecić zaprojektowanie strony na urządzenie mobilne?

Jeżeli ktoś nie ma jeszcze strony na urządzenie mobilne, tak naprawdę to najwyższa pora nadrobić ten błąd. Zawsze warto wprowadzić tego typu udogodnienia. Analiza statystyk na przykład dzięki przeglądarce Google, umożliwia zbadanie skąd pochodzi najwięcej ruchu na stronie. W dzisiejszych czasach tak naprawdę są to właśnie urządzenia mobilne. Dlatego też mobilna wersja strony powinna powstać na tym samym etapie, na którym powstaje strona w wersji do przeglądania na komputerach.

Leave a comment