Blog

Szkolenie BHP przez internet to znakomita opcja dla tych, którzy pragną zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Jest to rozwiązanie wygodne i bezproblemowe, które nie generuje zbyt dużej ilości formalności. Okresowy kurs BHP online dostępny jest dla wielu grup pracowniczych. To również stanowi dużą zaletę.

Okresowe szkolenie BHP dla pracodawców

Mogłoby się wydawać, że szkolenie BHP dla pracodawców może mieć wyłącznie formę tradycyjną. Nic bardziej mylnego. Nic nie stroi na przeszkodzie, aby kurs odbył się drogą elektroniczną. Ważność takiego szkolenia to pięć lat. Jest ono przeznaczone nie tylko pracodawcom, ale również kierownikom konkretnych działów w firmie, mistrzom, czy też brygadzistom. Kluczowym tematem są oczywiście zagrożenia, które mogłyby wystąpić podczas realizacji podstawowych procesów w przedsiębiorstwie. Osoba kierująca pracą ludzi ponosi za nie pełną odpowiedzialność, a więc szkolenie BHP dla pracodawców jest niezbędne.

Pracodawca musi dowiedzieć się, w jaki sposób stworzyć ergonomiczne warunki pracy. To on odpowiada za bezpieczeństwo i higienę pracy na stanowiskach roboczych. Niezwykle istotne jest to, aby szkolenie zostało przeprowadzone w terminie sześciu miesięcy od objęcia funkcji kierowniczej. Internetowe szkolenia BHP dla pracodawców są w pełni zgodne z aktualnie obowiązującymi normami.

Kursy BHP dla pracowników

Niektóre stanowiska pracy wymagają instruktażu szkoleniowego, który musi zostać przeprowadzony w siedzibie danego przedsiębiorstwa. Szkolenie BHP przez internet może odbywać się w przypadku m.in. pracowników administracyjno-biurowych, inżynieryjno-technicznych, służby zdrowia, sprzedawców i przedstawicieli handlowych, nauczycieli, pracowników oświaty itd. Warto więc zapoznać się z obowiązującymi przepisami. Kurs bhp online to wygoda nie tylko dla pracowników, ale również pracodawcy. Nie wymaga on udostępniania sali szkoleniowej. Dodatkowym plusem jest to, że każdy pracownik może zapoznać się z treścią kursu w dogodnym momencie.

Niewątpliwym plusem szkolenia BHP przez internet jest możliwość szybkiego przyswojenia wiedzy. Każdy uczestnik otrzymuje materiały do nauki. Kursy BHP online zakończone są egzaminem. Uzyskanie pozytywnego wyniku jest równoznaczne z otrzymaniem certyfikatu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *