Blog

Przedsiębiorstwa produkcyjne, szczególnie działające w gałęzi przemysłu chemicznego, kupują środki chemiczne, które mają formę płynną. W przypadku zamówienia większej ilości, możliwe jest przewiezienie jej w cysternie. Co jednak, gdy konieczne jest kupienie różnych odczynników, których ilość jest stosunkowo dosyć niska? Przewóz może być wtedy kłopotliwy. Na szczęście możliwym jest wykorzystanie pojemnika na substancje chemiczne, jakim jest kontener IBC. To wytrzymałe oraz wygodne narzędzie, pozwalające w bezpieczny sposób przewozić ciecze, bez ryzyka uszkodzenia czy wycieku. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw chemicznych i farmaceutycznych.

Paletopojemnik – charakterystyka walorów fizycznych narzędzia

Przewożenie płynów zawsze wiązało się z pewnymi trudnościami. Dlatego też poszukiwano pojemników, które można łatwo przestawiać, były pojemne oraz nie reagowały ze środkami, które będą w nich przewożone. Paletopojemnik ma kształt zbiornika 1 metr na 1 metr, ustawionego na stelażu w formie europalety. Dodatkowo, wykonany z tworzywa zbiornik opleciony jest metalowym koszem, który stanowi zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Dzięki temu, nawet ustawiając pojemniki jeden obok drugiego nie ma ryzyka uderzeń w czasie transportu. Zbiorniki wykonane są z wysokiej jakości, niereaktywnego tworzywa, zazwyczaj w kolorze białym. Producenci przygotowują również wersje czarne, dla chemikaliów, które źle reagują pod wpływem światła słonecznego. Każdy pojemnik ma pojemność 1 metra sześciennego, umieszczony u dołu wylew. Dodatkowo na górnej ścianie zbiornika umieszczony jest szeroki otwór, służący do jego napełniania. Pusty pojemnik jest bardzo lekki, zaś po napełnieniu łatwo można go przenieść przy pomocy wózków widłowych i ustawić w docelowej pozycji.

Dlaczego kontener IBC jest wygodny z punktu widzenia transportu i składowania?

Kształt sześciany, w którym wykonany został paletopojemnik pozwala na ustawianie wielu z nich jeden obok drugiego przy dostępie do wylewu i zapewnieniu optymalnego zużycia miejsca magazynowego. Dodatkowo, kontener IBC przystosowany jest do przewożenia różnorakich substancji płynnych – nie będzie reagował na środki w nim przewożone. Wygoda przestawiania za pomocą wózka widłowego to również duża zaleta.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *