Blog

Rachunki za prąd w Twojej firmie są bardzo wysokie? W takim przypadku skutecznym sposobem, aby je zredukować, może być kompensacja energii biernej!

Duże zużycie energii biernej a wysokie rachunki

W firmie, która każdego dnia potrzebuje dużej ilości energii do działania, bardzo często dochodzi do wysokiego zapotrzebowania na energię bierną. To rodzaj energii, która jest używana do zasilania urządzeń, ale nie jest ona zamieniana na pracę użytkową, na przykład na światło czy ruch. To energia elektryczna przepływająca stale pomiędzy swoim źródłem a odbiornikiem.

Chociaż nie jest ona zużywana, to jednak związana jest z opłatami za przesył. Z dużą ilością energii biernej mają do czynienia przede wszystkim firmy wykorzystujące transformatory, silniki czy piece, które wymagają odpowiedniej energii do podtrzymania pracy. W takim przypadku sposobem na obniżenie rachunków będzie kompensacja energii biernej, czyli inaczej kompensacja mocy biernej. Może ona dać naprawdę duże oszczędności, które mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych w ujęciu rocznym!

W jaki sposób odbywa się kompensacja mocy biernej?

Kompensowanie mocy biernej czy kompensacja energii biernej odbywa się z wykorzystaniem specjalnych kompensatorów wyposażonych w baterie. Magazynują one moc, dzięki czemu nie musi być ona stale pobierana i oddawana do sieci elektroenergetycznej. Niesie to także szereg korzyści np. dzięki kompensacji mocy biernej można znacznie obniżyć wysokość rachunków, kompensacja mocy biernej niesie ze sobą dodatkowe oszczędności, ponieważ sprzyja ona wydłużeniu czasu pracy okablowania oraz urządzeń, zakup kompensatora to przyszłościowa inwestycja dla firmy, która wykorzystuje duże ilości mocy biernej do zasilania swojego wyposażenia.

Kto dostarcza kompensatory do energii – mocy biernej?

Aktualnie na polskim rynku działa wiele firm, których specjalnością jest kompensacja energii biernej. Zapewniają one swoim klientom dostęp do kompleksowych usług energetycznych, które obejmują między innymi wykonanie audytów, doradztwo przy doborze najlepszych taryf u sprzedawców energii, a także dostawę kompensatorów i innych urządzeń.Podsumowując, kompensacja mocy biernej to skuteczny sposób na to, aby zmniejszyć wysokość rachunków za prąd w firmie. Dzięki takiej inwestycji można płacić rachunki niższe nawet o 30 proc.!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *