Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto posiadać uprawnienia G1 elektryczne?

Warto zdawać sobie sprawę, że obecnie nie tylko polski, ale również europejski rynek przeżywa załamanie. Według najnowszych badań w Polsce brakuje 140 tysięcy pracowników, z kolei w Niemczech aż 1,4 miliona. Firmy szukają zatem wykwalifikowanych pracowników, do których należy zaliczyć osoby z uprawnieniami G1?

W jaki sposób można uzyskać uprawnienia G1?

Należy wiedzieć, że uprawnienia elektryczne sep G1 można zdobyć odbywając specjalistyczne szkolenie związane z dozorem, a także eksploatacją instalacji, urządzeń i sieci. Warto również zdawać sobie sprawę, że podejść do kursu możne każda pełnoletnia osoba posiadająca przynajmniej podstawowe wykształcenie.

Trzeba także zaznaczyć, że kurs organizowany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich trwa od jednego do dwóch dni, a następnie jest wieńczony egzaminem. Osoby, które zdadzą egzamin zdobywają uprawnienia elektryczne sep G1. Ponadto uprawniania są wydawane na pięć lat, nie są ważne tylko i wyłącznie na terenie Polski, ale również całej Unii Europejskiej, Szwajcarii czy państwach Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu.

Dlaczego warto zapisać się na kurs G1?

Warto wiedzieć, że szkolenia typu G1 są świetną okazją zarówno na podniesienie swojej atrakcyjności na na rynku pracy, ale również zdobycie bardzo dobrze płatnego i perspektywicznego zawodu nie tylko na terenie Polski, ale również całej Unii Europejskiej.

Koniecznie należy zaznaczyć, ze osoby posiadające uprawnienia elektryczne sep G1 bez żadnego problemu będą w stanie znaleźć pracę w swoim zawodzie praktycznie w każdym dużym mieście. Ponadto już na samym początku ścieżki zawodowej wykwalifikowane osoby mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie.

Ponadto wspomniany kurs na uprawnienia elektryczne sep G1 jest bardzo krótki. Nie będzie tym samym w żaden sposób obciążać osób, które starają się uzyskać istotne kwalifikacje nie tylko w kwestii kosztów, jak i czasu potrzebnego na ich uzyskanie.

Osoby, które szukają profesjonalnej firmy szkoleniowej, która będzie w stanie odpowiednio przygotować do egzaminu na uprawnienia elektryczne sep g1 powinny zdecydować się na kurs organizowany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Zajęcia przede wszystkim prowadzone są nie tylko przez doświadczonych, ale również wykwalifikowanych specjalistów. Ponadto zarówno kurs, jak i egzamin odbywają się w bardzo przyjaznej atmosferze. Uczestnicy będą zatem czuli się bardzo komfortowo.

Leave a comment