Skip to content Skip to footer

Najlepsze programy do etykiet

Drukowanie etykiet jest obecnie czymś na co musi zdecydować się prawie każda działalność gospodarczo-przemysłowa. Można zlecić to odpowiedniej firmie drukarskiej, jednak ekonomiczniej jest samemu podjąć się tego zadania. Wszystko czego do niego potrzeba to specjalna drukarka oraz dobry program do etykiet. Tylko który z nich będzie „dobry”?

Krótko o programach do etykiet

Programy do etykietowania to profesjonalne oprogramowanie, które pozwala zarówno na wydruk, jak i projektowanie własnych etykiet towarowych. Są one łatwe w obsłudze i przynoszą najlepsze efekty, a na rynku dostępne są nawet ich darmowe odpowiedniki.

Dobry Program do etykiet zawsze poza narzędziami do projektowania ma także liczne szablony oznaczeń towarowych. Możliwość ich edycji pozwala na łatwe stworzenie własnej etykiety, a także sprawia, że nawet amator poradzi sobie z tym zadaniem. Oczywiście najlepiej jest stworzyć etykietę od zera jednak nie jest to tak szybkie i wygodne rozwiązanie jak skorzystanie z szablonu.

Zalety korzystania z programów do etykietowania

Używanie oprogramowania do etykiet to przede wszystkim najwygodniejsze rozwiązanie dające najlepsze możliwe etykiety. Wiadomym jest, że tworząc etykietę w programie powstałym wyłącznie w tym celu zrobi się to znacznie lepiej niż używając innych aplikacji komputerowych. Każdy program do etykiet jest profesjonalnym narzędziem do oznaczania towarów.

Korzystanie z takiego oprogramowania to także duża oszczędność czasu. To jak szybko i sprawnie przebiega projektowanie oraz wydruk oznaczeń towarowych z użyciem programów do etykietowania pozwala znacznie lepiej zagospodarować swój czas. Jednocześnie rozwiązanie to daje pewność, że na etykiecie zawarte zostaną wszystkie ważne informacje.

Jakie programy do etykiet są najlepsze?

Jeżeli chodzi o darmowe oprogramowanie to najbardziej znanymi narzędziami są LabelJoy i Inkscape. Ten pierwszy zawiera wiele narzędzi potrzebnych do projektowania własnych etykiet, zapewniając bardzo wysoki komfort użytkowania. Z kolei Inkscape jest dosyć uniwersalny, ponieważ oprócz działania jako program do oznaczeń towarowych działa też jako edytor i projektor wszelkich innych obrazów cyfrowych.

Natomiast w przypadku płatnych, bardziej rozbudowanych programów do etykiet najlepiej jest zwrócić uwagę na NiceLabel i Aulux. Oba te narzędzia wykazują się jednocześnie najwyższym poziomem profesjonalizmu i bardzo łatwą obsługą. Kupując jedno z tych dwóch oprogramowań nawet największy amator może drukować najlepszej jakości etykiety dla swoich produktów.

Leave a comment