Skip to content Skip to footer

Nadawanie przesyłki kurierem – jak pakować?

Prawidłowe pakowanie przesyłek często bywa problemem. Pojawiają się różnorodne wątpliwości, jak to zrobić, żeby zawartość dotarła do odbiorcy w idealnym stanie. Oto kilka wskazówek, z których możesz skorzystać. Po wszystkim zamów kuriera DPD i czekaj na wysyłkę.

Kurier DPD – jaka paczka?

Przesyłki kurierskie DPD mogą mieć różnorodne wymiary i wagę. Firma oferuje również przewóz paczek niestandardowych, czyli np. o kształcie okrągłym czy cylindrycznym. Ważne jednak, aby wcześniej sprawdzić regulamin usługi, np. na stronie www firmy. Dzięki temu przekonasz się, czy twoja paczka na pewno jest zgodna z przepisami przewoźnika. Poza tym przekonasz się również, ile kosztować będzie kurier DPD w twoim przypadku. Warto pamiętać, że na koszt wpływa przede wszystkim wielkość i waga przesyłki.

Jak spakować paczkę kurierską?

Chcąc nadać przesyłki kurierskie dpd, musisz zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie tekturowych kartonów, wewnątrz których umieszczony będzie towar. Wielkość pudełka należy dobrać zgodnie z ciężarem i rozmiarami przesyłanych przedmiotów. Trzeba też pamiętać, że każdy karton musi być oddzielną paczką – w przeciwnym razie kurier DPD może odmówić zabrania przesyłki.

Zadbaj o ostrożność

Pakowanie paczki zależne jest oczywiście od tego, co ma zostać wysłane. Jeśli jest to np. książka, odzież czy dokumenty, wówczas nie ma większego problemu. Inaczej sprawa wygląda, gdy nadajesz przesyłkę np. ze szkłem, sprzętem elektronicznym lub innym delikatnym przedmiotem. Wówczas, przed włożeniem do kartonu, najlepiej zabezpieczyć taką rzecz np. styropianem, dużą ilością folii bąbelkowej czy specjalnymi wypełniaczami. Następnie pudełko zaklej dokładnie za pomocą taśmy. Karton można również owinąć dodatkowo folią.

Zamów kuriera DPD

Przesyłki kurierskie DPD można nadać samemu, odwiedzając najbliższy punkt, ale polecaną opcją jest też usługa, w której to kurier przyjeżdża do nas i odbiera przesyłkę. Rozwiązanie to jest proste, ponieważ wymaga jedynie skorzystania ze strony internetowej. Kurier DPD stawia się pod wskazanym adresem o określonym w zamówieniu dniu i godzinie. Dostarczenie paczki w wypadku tej firmy jest niezwykle szybkie – często odbywa się w ciągu 24 godzin. Nadawca ma możliwość śledzenia przesyłki kurierskiej DPD poprzez system SMS.

Leave a comment