Blog

Założyłeś działalność, póki co Twoje przychody nie są zbyt duże, ale masz perspektywę rozwoju. Znajomi doradzili Ci by do czasu, w którym nie zaczniesz zarabiać dużych pieniędzy rozliczać się z fiskusem samodzielnie – bo przecież biuro księgowe w Katowicach kosztuje. Sądzisz, że tak jest lepiej, przecież oszczędzasz… Tymczasem pewnego dnia okazuje się, że automatyczny program online gdzieś popełnił błąd, który będzie cię teraz słono kosztował.

Bez straszenia – same fakty

Zmiany w prawie podatkowym następują praktycznie w każdym tygodniu. Nie zawsze podatnicy są ich świadomi. Niektóre z nich nie są w ogóle nagłaśniane, a nie wszyscy ciągle śledzą doniesienia prasowe dotyczące księgowości. Okazuje się, że wiele błędów w rozliczeniach skarbowych wynika nie ze złej woli czy chęci oszukania Skarbu Państwa, ale właśnie z nieświadomości. Niestety, to nie jest okoliczność łagodząca, w zasadzie w wielu przypadkach nawet nie jest brana pod uwagę jako okoliczność łagodząca. Trudno bowiem dowieźć, że podatnik rzeczywiście nie wiedział, że rozlicza się nieprawidłowo.

Niektórzy polecają rozliczenia osobom z krótkim przeszkoleniem księgowym, które mają mgliste pojęcie o rzeczywistym prawie skarbowym. Należy sobie uświadomić, że w przypadku gdy „rozlicza nas znajoma, która zna się na księgach” cała odpowiedzialność nadal spoczywa na podatniku.

Biuro księgowe w Katowicach to zdecydowanie najbezpieczniejsza opcja. W tym przypadku to ono reprezentuje podatnika przed urzędem, a ponadto – jeśli jest ubezpieczone – ponosi finansową odpowiedzialność za ewentualne błędy. Ponadto ryzyko działania niezgodnie z prawem zdecydowanie maleje – w praktyce jest bliska zeru.

Drożej czy taniej?

Zakładając działalność każdy liczy wydane pieniądze podwójnie. Z tego też powodu wiele osób decyduje się pójść na skróty i korzysta z opcji, które miesięcznie kosztują mniej niż licencjonowane biuro księgowe. Warto jednak zauważyć, że dobrej klasy biuro księgowe w Katowicach nie musi kosztować majątku. Wiele zależy od rodzaju działalności, zatrudnionych osób i dokumentów. Nie mniej miesięczny koszt podlega odliczeniu od podatku – co jest kolejnym atutem.

Ponadto zatrudniając biuro księgowe zyskuje się pewność, że będziemy informowani nie tylko o zmianach, ale i możliwościach np. dotacjach unijnych, projektach, w których możemy wystartować, czy też o korzystniejszym dla nas opodatkowaniu i innych opłatach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *