Skip to content Skip to footer

Kontenery czeskiej logistyki

Czechy to jeden z kluczowych rynków gospodarczych Europy środkowej. Czeski przemysł – zarówno ten rolny, przetwórczy, jak i znakomicie rozwinięty samochodowy wykazuje coraz większe zapotrzebowanie na pojemniki z tworzywa, plastikowe kontenery czy pudełka. W tym artykule przedstawimy kilka najpopularniejszych pojemników plastikowych stosowanych obecnie w czeskim przemyśle.

Plastikowa skrzynka, czyli plastová prepravka

Najpopularniejszy producent pudełek plastikowych to dostarczająca je nie tylko w Czechach, ale również na terenie kilkunastu innych państw świata niemiecka firma Schoeller Allibert. Wskazana firma już od kilkudziesięciu lat dostarcza dobrej jakości skrzyń, palet i opakowań składanych. Faktem jest, że koncern przeszedł drogę od niewielkiej firmy do zakładu, który swoimi produktami wyznacza standardy w logistyce XXI wieku.

Debiut i duży sukces Schoeller Allibert na czeskim rynku zapewniła skrzynka plastikowa – na czeskim rynku plastová prepravka. Czeski przemysł używał w znacznej ilości skrzyń przez cały 20 wiek. Takie grupy zawodowe jak rolnicy, handlarze czy pracownicy zakładów przemysłowych, na co dzień używali skrzyń drewnianych bądź metalowych. Były one nieporęczne, ciężkie, miały wiele wad a przede wszystkim ciężko było zgrać je rozmiarami gdyż pochodziły od wielu producentów. Takie różnorodne skrzynie i kontenery nie dawały się zgrać przy ujednoliconym transporcie na dalekie odległości. Firma Schoeller Allibert wprowadzając na czeski rynek ogromną ilość swoich mocnych, lekkich i łatwych w łączeniu paletowym pojemników i skrzyń stała się prawdziwym rewolucjonistą, który odmienił czeską logistykę.

Skrzynie stosowane w rolnictwie czeskim

Czeskie rolnictwo przemysłowe wykazuje duże zapotrzebowanie na skrzynie z tworzywa. Stosowane są one na przykład do zbioru owoców miękkich czy też transportu towarów i płodów rolnych do punktów skupu. Schoeller Allibert przygotowało dla rolnictwa całą serię znakomitych skrzyń, kontenerów i opakowań plastikowych.

Głównymi produktami oferowanymi przez Schoeller Allibert czeskiemu rolnikowi są skrzyniopalety plastikowe, skrzynki oraz pojemniki sztaplowane. Przykładowo na tamtejszych gospodarstwach bardzo popularna jest skrzynka prelog o wymiarach 600 mm długości, 400 mm szerokości oraz 110 mm wysokości. Ze względu na dużą maksymalną ładowność wynoszącą 250 kg oraz stabilne uchwyty, skrzynia prelog nadaje się do zbioru jabłek czy gruszek, lecz gęste plastikowe żeberka pozwalają zbierać też mniejsze owoce.

Pojemniki czeskiego przemysłu

Zgodnie z solidnością i naturalnym zamiłowaniem do porządku przy pracy, produkcja przemysłowa w Czechach ceni pojemniki i używa ich w przemyśle w dużej ilości. Cechami pożądanymi jest wytrzymałość pojemnika, łatwość przesuwania oraz pokrywa chroniąca przed wypadaniem drobnych elementów. Firma Schoeller Allibert przygotowała wiele pojemników spełniających te wymagania jednakże wśród nich jeden wyróżnia się szczególnie.

Pojemnik ALC KA Solid COOL FLOW to opakowanie solidne ze względu na wzmocnione plastikowe ściany i dodatkowe żeberka wzmacniające naroża produktu. Maksymalna ładowność ALC KA Solid COOL FLOW wynosi 140 kilogramów a powierzchnia użytkowa 48 litrów.

Leave a comment