Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto korzystać z programu altium designer?

Warto mieć świadomość, że program Altium Designer jest to wyjątkowo zunifikowane środowisko projektowania elektroniki, które łączy praktycznie wszystkie dostępne narzędzia projektowe w jednej aplikacji. Program altium designer został wyposażony nie tylko i wyłącznie w edytor schematów czy narzędzia analizy Spice, ale również edytor PCB z najbardziej zaawansowanymi narzędziami służącymi do prowadzenia ścieżek. Co wyróżnia altium designer cena?

Środowisko projektowe

Wydajność osoby projektującej jest zdecydowanie większa przede wszystkim dzięki połączeniu praktycznie wszystkich aspektów procesu projektowania, do których koniecznie trzeba zaliczyć wykonywanie symulacji, tworzenie schematu i PCB, a także generowanie dokumentacji.

Wsparcie DFM

Z kolei stosowanie metodologii DFM, czyli Design for Manufacturing gwarantuje użytkownikowi, że wykonane przez niego projekty będą nie tylko i wyłącznie niezawodne, ale również funkcjonalne.

Bardzo proste przejście

Najbardziej zaawansowane narzędzia importu, które są dostępne w programie altium designer cena gwarantują bezproblemowa i bardzo szybką migrację projektów z innych narzędzi. Ponadto omawiany program Altium designer bez żadnego problemu jest w stanie obsłużyć import praktycznie ze wszystkich najbardziej popularnych programów.

Projektowanie Rigid-Flex

Program altium designer umożliwia użytkownikom na zaawansowane projektowanie obwodów sztywno-giętkich w 3D. Dostępna jest także możliwość automatycznego sprawdzania czy dany projekt, a także jego złożenie z obudową będzie spełniało wszystkie potrzebne wymagania mechaniczne.

Tworzenie schematów

Warto zdawać sobie sprawę, że niezwykle hierarchiczna struktura schematu jaką może poszczycić się program altium designer, a także opcja ponownego wykorzystania projektu umożliwia na projektowanie najwyższej możliwej klasy elektroniki nie tylko zdecydowanie szybciej, ale również skuteczniej w jednym niezwykle łatwym w obsłudze oraz spójnym interfejsie użytkownika.

Opcje produkcyjne

Omawiane oprogramowanie altium designer zostało wyposażone w najbardziej zaawansowane narzędzia związane z tworzeniem dokumentacji projektowej, a także rozbudowane i bardzo proste w użyciu opcje generowania danych wyjściowych. Użytkownik może dzięki temu w bardzo prosty sposób uzyskać wszystkie wymagane dane potrzebne mu do produkcji.

Leave a comment